2018.06.30. 09:46

Római úszóverseny - Kapás Boglárka ezüstérmes 1500 gyorson

Róma/Budapest - Kapás Boglárka ezüstérmet nyert 1500 méteres gyorsúszásban a Hét Domb (Sette Colli) elnevezésű római verseny első napján, pénteken.

A magyar szövetség beszámolója szerint Kapás és az olaszok legjobbja, Simona Quadarella hamar ellépett a mezőnytől, gyakorlatilag 500-nál már 15 másodperccel jártak a többiek előtt. Kettejük különversenye féltávnál eldőlt, az olasz 16 percen belüli idővel nyert, míg az olimpiai bronzérmes Kapás 16:07.48-cal lett második.

"Jobbat akartam úszni, mint két hete Canet-ban, összességében elégedett vagyok ezzel az idővel" - fogalmazott a futam után a magyar versenyző. Hozzátette, pozitív érzések vannak benne, mert tudja, hogy a csúcsformája sokkal jobb lesz ennél.

Férfi 100 méter pillangón Pulai Bence 52.60-as időeredménnyel ötödik lett, míg Bohus Richárd a 7. helyen zárt 50 m háton (25.81).