2017.06.14. 11:05

Férfi kosárlabda NB I - A bajnoki cím küszöbén a Fehérvár

Székesfehérvár - Az Alba Fehérvár hazai pályán legyőzte a Falco KC Szombathelyt a férfi kosárlabda NB I döntőjének harmadik mérkőzésén, ezzel 2-1-re vezet a párharcban, és már csak egy sikerre van az aranyéremtől.

Eredmény:

döntő, 3. mérkőzés:

• Alba Fehérvár-Puebla+ - Falco KC Szombathely 86-77 (15-26, 22-10, 26-22, 23-19)
  • legjobb dobók: Lóránt 19, Edwards 18, Keller 14, Shepard, Taylor 11-11, illetve Govens 26, Tóth N. 14, Barham, Váradi 13-13

A három győzelemig tartó párharc állása: 2-1 a Fehérvár javára.

A négyszeres bajnok Alba - amely legutóbb 2013-ban ünnepelhetett - a döntő szerdai nyitányán meglepetésre elvesztette pályaelőnyét. Az eddig csak 2008-ban aranyérmes Falco azonban szombaton ugyancsak kikapott saját csarnokában (75-65), 21 győztes hazai mérkőzés után először.

A keddi összecsapás első negyedében Darrin Govens vezérletével a Falco alaposan meglepte az alapszakaszgyőztes Fehérvárt. A szombathelyiek a második felvonásban is sokáig hatékonyan védekeztek, de a támadások pontos befejezésére akkor már nem maradt erejük. A házigazdák így fokozatosan dolgozták le hátrányukat, a nagyszünetre pedig átvették a vezetést.

A harmadik játékrész elején a lendületét megőrző Fehérvár elhúzott. A 13-5-ös hazai etap után időt kértek a szombathelyiek, akik a negyedik negyed előtt jó hajrával felzárkóztak ötpontos hátrányra. A Fehérvár a záró negyedben kemény munkával sokáig meg tudta őrizni előnyét, ám a végig látótávolságon belül lévő Falco a 38. percben kiegyenlített. A Fehérvár azonban nem zuhant össze, és megnyerte a találkozót.

Az egyik csapat harmadik sikeréig tartó finálé negyedik meccsét pénteken játsszák Szombathelyen.