2016.07.10. 18:29

Triatlon vk - A nőknél amerikai siker Tiszaújvárosban

Tiszaújváros - Az amerikai Renee Tomlin nyerte a tiszaújvárosi triatlon világkupafutam női versenyét.

A világon egyedülálló módon Tiszaújvárosban megszakítás nélkül huszadik alkalommal megrendezett vk során sprinttáv, azaz 750 méter úszás, 20 km kerékpározás és 5 km futás várt a harmincfős mezőnyre. Az első számban az amerikaiak domináltak, az első hétből hárman is tengerentúliak voltak, de a legjobbak között volt Bragmayer Zsanett is.

A hétfős élboly előnye ugyan csökkent, de így is kitartott a futás megkezdéséig. A zárószámban Tomlin diktálta az iramot, a táv felénél minden vetélytársát leszakította, így magabiztosan nyerte meg a viadalt az ukrán Julija Jelisztratova és az orosz Jelena Danilova előtt.

Bragmayer fokozatosan egyre hátrébb csúszott, így végül 25. helyen ért célba. A döntő másik magyar résztvevőjét, Sárszegi Noémit lekörözték a kerékpározás során, így a szabályok szerint kénytelen volt kiállni.

A Triatlon Nagyhét vasárnapi programja a férfiak versenyével zárul.