2016.07.17. 16:50

Bragato: kenu kettesben 7. hely

Plovdiv, Tiszaújváros - A női kenu 1-es 500 m-en ifjúsági Eb-bronzot szerzett Bragato Giada kenu kettes, 200-on 7. lett.

A bulgáriai Plovdivban megrendezett kajak-kenu ifjúsági és U23 Európa-bajnokság utolsó előtti, szombati napján is vízre szállt a Tiszaújvárosi KKSE sportolója, Bragato Giada. A pénteken kenu 1-es 500 méteren ifjúsági Európa-bajnoki bronzérmet szerzett sportoló kenu 2-esben, a 200 méteres távon, az első előfutamban Szigethy Virággal egy hajóban képviselte a magyar színeket. A páros 49.186 másodperc alatt teljesítette a távot, ezzel a második helyen ért célba, és egyből bejutott a másnapi fináléba, vagyis nem kellett az elődöntőben is rajthoz állniuk. A szám vasárnapi fináléjában ugyan sikerült javítaniuk szombati időeredményükön, 48.701-et mentek, de ez csak a 7. helyre volt elég, az Európa-bajnoki címet elnyerő orosz Aliia Almakaeva, Daria Kharrchenko kettős győztes idejétől (44.566) több mint négy másodperccel maradtak el. ​