2016.02.26. 10:34

Sverrisdóttirék izlandi kosársulija

Miskolc - Meglepetésre simán alulmaradt a magyar női kosárlabda-válogatott Izland vendégeként.

A magyar női kosárlabda-válogatott szerdán este kikapott Izlandon az Európa-bajnoki selejtező negyedik fordulójában, elszenvedve első vereségét a kvalifikációs sorozatban. A hazaiak legjobbja a DVTK korábbi légiósa, Helena Sverrisdóttir volt, aki 29 pontot szerzett. Az Aluinvent-DVTK együtteséből Horváth Bernadett volt tagja a válogatottnak, aki 10 perc játéklehetőséget kapott és 5 pontig jutott.

„Nem lehet ennyi pontot kapni Izlandtól, a védekezéssel végig óriási problémáink voltak, kaptunk tizenkét hármast. Igen, mondhatjuk, hogy szégyenteljes ez a vereség. Az Európa-bajnoki kijutásra jelentősen fogytak az esélyeink, lehet, hogy ezzel az eredménnyel el is szálltak” – értékelt Stefan Svitek, a magyar válogatott szövetségi kapitánya.

Az E csoportban veretlenül éllovas magyarok szombaton óriási csatában 65-64-re verték Pécsen a szlovákokat, a meccs hőse a honosított Quigley Alexandria volt, aki egymaga 27 pontot szórt. Az izlandiak aznap Portugáliában szerepeltek, és elszenvedték harmadik vereségüket is. A két csapat novemberi csoportmérkőzését 72-50-re nyerték a magyarok Miskolcon, a reykjavíki „visszavágóra” azonban Quigley – aki Miskolcon sem játszott – nem tartott a csapattal.

Likhtarovichról

Horváth Bernadetten kívül egy másik diósgyőri játékos is Eb-selejtezőt játszott szerdán este. Tatsiana Likhtarovich a fehérorosz válogatott tagjaként 33 percet töltött a pályán a Minszkben lejátszott meccsen, és a G csoport rangadóján, a lengyelek legyőzéséből 10 ponttal vette ki a részét: Fehéroroszország – Lengyelország 79-62 (24-9, 22-16, 15-27, 18-10). A fehér­orosz együttes ezzel a sikerrel a háromcsapatos csoport élére állt (a harmadik együttes Belgium).

ÉM-BCS

Eb-selejtező: E csoport, 4. forduló

Izland – Magyarország

87-77 (22-15, 24-20, 22-21, 19-21)

A magyar pontszerzők: Krivacevic (24/3), Fegyverneky (12), Raksányi (5/3), Simon Zs. (4), Zele (6), Fűrész (-), Licskai (7/3), Határ (7), Horváth B. (5/3), Dubei (7).

A csoport másik meccsén: Portugália – Szlovákia 34-64 (9-24, 6-12, 6-19, 13-9)

Az E csoport állása

1. Szlovákia 4 3 1 256-197 7

2. Magyarország 4 3 1 281-251 7

3. Izland 4 1 3 248-289 5

4. Portugália 4 1 3 195-243 5

A hátralévő mérkőzések, november 19.: Magyarország – Portugália, Szlovákia – Izland, november 22.: Szlovákia – Magyarország, Izland – Portugália.

A négycsapatos csoportokban az utolsók elleni eredmények kiesnek. Amennyiben Izland hazai pályán Portugáliát is legyőzi, akkor a magyar válogatottnak nyernie kell Szlovákia ellen a továbbjutásért. Ugyanis a selejtezőkörből a kilenc csoportgyőztes, továbbá a hat legjobb második jut ki a 2017-es Eb-re, a házigazda csehek alanyi jogon résztvevők.