2015.01.11. 21:08

Miskolci Jegesmedvék: Hatpontos erdélyi túra!

Csíkszeredában is nyertek a Jegesmedvék, így a maximális hat pontot hozták el a hétvégi erdélyi túráról.

A mérkőzést a hazai csapat kezdte jobban, Bálizsnak több védenivalója is akadt. A 6. percben Gőz ütőjén átpattant a korong, így Mihály mehetett egyedül Bálizsra, de a miskolci kapus remekül hárított. A 6. és 9. perc között kétszer kerültek kettős emberelőnybe a csíkiak, de sem ezeket, sem a szimpla fórokat nem tudták kihasználni. Ezt követően a Miskolc átvette a játék irányítását. A 14. percben Metcalfe már ellőtte Ruczuj mellett a korongot, ám az végül végigcsúszott a kapus mögött és az üres kapu előtt. A 18. percben már csak 13 másodperc volt hátra a Jegesmedvék emberelőnyéből, amikor Tóth hátulról becselezte magát a kapu elé, első lövése még kipattant Ruczujról, a második viszont már a hálóba jutott (0-1).

Roczanov meglepte Ruczujt

A második harmad egy Cohen ziccerrel indult, ám a csatár már túl közel volt a kapushoz, így nem tudta ellőni mellette a korongot. Ezután hazai helyzetek következtek, de Bálizs mindent hárított. A 10. percben Roczanov oldalról leadott erős lövése meglepte Ruczujt, aki nem is tudott hárítani (0-2). A 15. percben, emberhátrányban szerzett korongot Cohen, jól ment a jobb oldalon, beadására Metcalfe érkezett, de Ruczuj üggyel-bajjal védett. A 17. percben a meccsen már harmadik alkalommal kerültek kettős előnybe a hazaiak, de nem tudtak ezzel sem élni.

Bunyó is volt

A harmadik harmad 4. percében Láda Balázs és Papp Szabolcs akaszkodott össze, és a bunyó után mindketten mehettek zuhanyozni. Az ezt követő bedobásból a vendégek indulhattak meg, és a támadás végén Becze a támadó harmad közepéről vette be Ruczuj kapuját (0-3). Egy perccel később Cohen és Heffernan korcsolyázott össze és huppant jégre, mire a román bíró kiállította a miskolci csatárt. Az érdekes kiállítást már kihasználta a hazai csapat: Salló a kék vonal közeléből lőtte ki a bal felső sarkot (1-3). A 10. percben a Macik kétszer találták el a kapuvasat, két perccel később ugyanezt tették a hazaiak, igaz csak egyszer. A 13. percben Dansereau két remek csel után lőtt szép gólt (1-4). A 16. percben ismét emberelőnybe kerültek a hazaiak, ám a kapust is levitték, így immár negyedszer voltak kettős fórban, mindhiába.

A Jegesmedvék közepes játékkal is megnyerték a mérkőzést, így hibátlan mérleggel térhettek haza a harmadik erdélyi túrájukról.

HSC Csíkszereda - Miskolci Jegesmedvék

1-4 (0-1, 0-1, 1-2)

Csíkszeredai jégcsarnok, 600 néző. V.: Toparceanu, Csomortani, Trandafir, Redai.

HSC Csíkszereda: Ruczuj – Molnár, Bors, Heffernan, Salló, Geréb, Satek, Mihály, Molnár Zs., Tranca, Papp, Spady, Bíró G., Bíró O., Bíró M., Nagy, Bíró T., Farkas, Gecse, Rokaly, Raitums(k). Edző: Christer Dreberg.

Miskolci Jegesmedvék: Bálizs – Boyle, Gőz, Sagert, Hajós, Popovics, Metcalfe, Roczanov, Szilágyi, Láda B., Cohen, Becze, Tóth, Dansereau, Dudas, Vojtkó, Budai, Miskolczi, Dósa, Fliszár, Duschek(k). Edző: Majoross Gergely.

Gól: Salló ill., Tóth, Roczanov, Becze, Dansereau

Kiállítás: 17 perc (+10 és +20 perc Papp) illetve 21 perc (+10 és +20 perc Láda B.)

Majoross Gergely: - Az elmúlt hónapokban felépítettünk egy játékstílust, amely kemény, határozott fizikai hokit jelent. Nehéz volt két mérkőzésre félretenni ezt, annak érdekében, hogy eredményesek tudjunk lenni. Nagyon büszke vagyok a játékosokra, hogy ezt meg tudták tenni, és így hat ponttal mehetünk haza.