2014.09.05. 07:58

Az AC Milan sem volt akadály a DVTK-nak

Bologna - A Diósgyőri VTK fiataljai nyerték a II. Weisz Árpád Nemzetközi Tornát, miután az elődöntőben 2-1-re győzött a Bologna ellen, majd a döntőben 1-0-ra verte az AC Milan csapatát. A DVTK U16 mindhárom gólját Lakatos László szerezte.

II. Weisz Árpád Nemzetközi Torna

A találkozókat Bolognában játszották, a játékidő 2x25 perc volt. A két elődöntő vesztese a bronzéremért, a győztesek az aranyért játszhattak.

Elődöntő:

Bologna FC 1909 - Diósgyőri VTK 1-2 (1-1)

DVTK: Konyecsik F. - Géringer T., Nagy G., Bálint Cs., Havasi Á. - Mészáros Gy., Géringer L. - Gantner B., Vitelki B., Terjék P. - Lakatos L. Vezetőedző: Wágner Ádám.

Csere: Terjék L. helyett Zsoldos R. és Géringer L. helyett Tasi D. a 25., Gantner B. helyett Bitó M. a 40., Vitelki helyett Zavodni T. a 48. percben.

Gólszerző: Lakatos L. (0-1) a 3., Lakatos L. (1-2) a 44. percben.

Gólok története

3. perc: Vitelki Balázs mintegy 35 méterről a kapu előterébe ívelte a labdát, ahol Lakatos László a 11-es pont tájékán fejjel a kimozduló kapus fölött fejjel a hálóba a hálóba csúsztatta azt, 0-1.

22. perc: Az 16-os jobb oldali vonala és az alapvonal találkozásától a hosszú oldalra ívelték a hazaiak a labdát, amit egyhosszú oldalon érkező bolognai játékos 5 méterről nagy erővel a kapuba fejelt, 1-1.

44. perc: Lakatos László a jobb oldalon betört a büntetőterületen belülre két védővel a nyakán, ahol egyikük két kézzel visszahúzta. A játékvezető büntetőt ítélt, amit a sértett a jó irányba mozduló kapus mellett higgadtan a kapu bal alsó sarkába belsőzött, 1-2.

Döntő:

AC Milan - Diósgyőri VTK 0-1 (0-0)

DVTK: Bátyi G. - Géringer T., Nagy G., Bálint Cs., Havasi Á. - Mészáros Gy., Géringer L. - Gantner B., Vitelki B., Bitó M. - Lakatos L. Vezetőedző: Wágner Ádám.

Csere: Bitó M. helyett Tasi D. a 25., Gantner B. helyett Zsoldos R. a 42., Tasi D. helyett Terjék P. az 50+3., Lakatos L. helyett Zavodni T. az 50+5. percben.

Gólszerző: Lakatos L. (0-1) a 27. percben.

27. perc: Géringer László indította nagyszerű ütemben Lakatos Lászlót a bal szélen, aki védőjét megelőzve kilépett és a védők szorongatásában kissé kisodródva a vetődő kapus alatt a halóba gurított. Egy védő próbált menteni, de csak a gólvonal mögött tudott beleérni a labdába, 0-1.

Wágner Ádám (vezetőedző): - Szerénytelenség nélkül mondhatom, hogy nagy sikert arattunk, mert az ellenfeleink a legerősebb összeállításban léptek pályára, köztük több olyan játékos, akit a világ különböző tájáról csábítottak Olszországba. A Milan játékosai közül páran megkönnyezték a vereséget, ebből is látható, hogy nem vették félvállról a döntőt. Mai sikerünk a játékfelfogás, a stílus és a motiváció diadala volt, talán még nem is láttam ilyen motiváltnak a csapatomat, mióta együtt dolgozunk. De ez nem csak a játékosok sikere, hanem hozzájárult a stáb minden tagja, akik lehetővé tették, hogy például a mérkőzés előtti délelőttön átmozgató edzésen vegyen részt a keret. Nehéz szavakat találni arra, mit a fiúk nyújtottak, igazi csapatmunka volt egy klasszisteljesítménnyel. Nem lepődnék meg, ha Lakatos László játéka felkeltette volna az olasz játékosmegfigyelők érdeklődését. Gratulálok minden játékosnak, férfimunka volt!

Bene Ferenc (utánpótlás szakmai igazgató): - Gratulálok a csapatnak és az edzői stábnak! Úgy engedtem el őket Olaszországba, hogy stílusosan futballozzunk és ne hozzunk szégyent a klubra, és a magyar futballra. Túlteljesítették...