2013.06.17. 08:24

Hosszú Katinka országos csúcsa 50 méteres hátúszásban

Canet-en-Roussillon, 2013. június 16., vasárnap (MTI) - Szombat után vasárnap is két aranyérmet gyűjtött a világ- és Európa-bajnok Hosszú Katinka a Mare Nostrum elnevezésű sorozat harmadik, befejező állomásán, a franciaországi Canet-en-Roussillonban.

A magyar úszónő, aki az első napon 200 méter vegyesen és 200 méter gyorson diadalmaskodott, a zárónapon - a viadal honlapjának összegzése szerint - a 200 méteres hát fináléját 2:09.76 perces idővel nyerte, míg a 200 méteres pillangó döntőjében 2:08.41-gyel végzett az élen. Az 50 méteres hátúszásban leszorult ugyan a dobogóról, viszont itt úgy lett negyedik, hogy 28.83 másodperccel országos csúcsot állított fel. A régi magyar rekordot Szepesi Nikolett tartotta 29.01-gyel 2008. március 23-a óta. A számhalmozásban is jeleskedő Hosszú rajthoz állt a 100 méteres gyorsúszás döntőjében is, ahol a nyolcadik lett (56.81 mp).

A férfiaknál is szerepelt magyar: az ifjúsági olimpiai bajnok Biczó Bence, aki szombaton másodikként csapott célba 100 méter pillangón, vasárnap a versenyszám 200-as döntőjében érdemelt ki ezüstérmet 1:56.66 perces teljesítménnyel.