2013.03.10. 15:39

Rövidpályás gyorskorcsolya-vb - Kínai és dél-koreai arany 1000 méteren

Debrecen, 2013. március 10., vasárnap (MTI) - A nőknél a kínai Vang Meng, a férfiaknál pedig a dél-koreai Szin Da Vun nyerte az 1000 méteres versenyt vasárnap a Debrecenben zajló rövidpályás gyorskorcsolya-világbajnokságon.

A nőknél a szám olimpiai bajnoka, a 16-szoros vb-győztes Vang Meng nem hagyott riválisainak túl sok esélyt a döntőben, de mögötte meglepetésre nem honfitársai, Fan Ke-hszin és Csou Jang, hanem a pályafutása első világbajnoki érmét nyerő holland Jorien Ter Mors, valamint a brit Elise Christie ért célba másodikként és harmadikként. Vasárnap a legjobb magyarnak bizonyult Heidum Bernadett az egész hétvége legnagyobb hazai sikerét elérve a táv összesített eredményei alapján hatodik lett.

A férfiaknál az 1000 méteren pályafutása első vb-érméért hajtó olimpiai bajnok kanadai Charles Hamelinnek a hollandok korábbi Európa-bajnokával, Sjinkie Knegttel, valamint az összetettben vezető dél-koreai Szin Da Vunnal, illetve az amerikai John Robert Celskivel kellett megküzdenie.

Hamelin a várakozásoknak megfelelően azonnal az élre állt, sokáig vezetett, a hajrában azonban Celski megközelítette, megpróbálta megelőzni, de a kanyarban összeértek, és mindketten elestek. Ennek nyomán Da Vun és Knegt fordult rá az utolsó egyenesre az első két helyen, és előbbi végül három századdal ért előbb célba, mint riválisa.

A férfiaknál 48-an, a nőknél 44-en indultak az 1000 méteres versenyben, Keszler Andrea a 22., Knoch Viktor a 18., Liu Shaolin Sándor pedig a 20. helyen zárt.