2013.03.21. 14:20

Birkózó Eb - Hatos és Barka is elődöntős

Tbiliszi, 2013. március 21., csütörtök (MTI) - Hatos Gábor és Barka Emese is bejutott az elődöntőbe a Tbilisziben zajló birkózó Európa-bajnokság csütörtöki versenynapján, melyen így három magyar is éremért küzdhet majd az esti helyosztókon.

Az olimpián és a tavalyi Eb-n is harmadik Hatos negyeddöntős riválisától, a szerb színekben versenyző Efendiev Zaurtól előzetesen kicsit tartott Gulyás István szövetségi kapitány, legfőképpen azért, mert nem ismerte a fiatal versenyzőt. A szőnyegen aztán kiderült, hogy nem rossz birkózó, ám Hatossal nem tudja felvenni a versenyt.

Az első menetben a szombathelyi sportoló egy szép dobással szerzett három ponttal hozta a szakaszt. A másodikban az elején ugyan Zaur gyorsan mögé tudott kerülni, a hihetetlen energikus és erős magyar azonban gyorsan kitolta a szőnyegről, majd nem sokkal később mögé került, s az utolsó másodpercekben is pontot csinált rajta (3-1).

Barka a nyolcaddöntővel ellentétben a német Laura Mertens ellen nem kapkodott, kivárta a legjobb pillanatot az akciói indítására, aminek meg is lett az eredménye: fiatal riválisát szebbnél szebb támadásokkal döntötte le a lábáról, illetve billentette be, így 7-0-ra lett övé az első szakasz. A másodikban is irányított, végül 3-0-ra nyerte a két percet, s ezzel a meccset.

Hatos és Barka mellett a 120 kg-os Ligeti Dániel is elődöntős.