2013.01.25. 20:46

Rangadót nyertek a Macik

Pénteken este ismét hazai környezetben fogadta ellenfelét a Miskolci Jegesmedvék Mol-ligás jégkorongcsapata.

Pénteken este ismét hazai környezetben fogadta ellenfelét a Miskolci Jegesmedvék Mol-ligás jégkorongcsapata.A meccset az egyik televíziós csatorna élőben sugározta, ennek ellenére a megszokott tömeg szorongott a lelátókon. ,,Fogáskereséssel" kezdődött a meccs, nagy helyzet szinte nem adódott, lövésekkel pedig jobbára a hazai játékosok kísérleteztek. A 9. percben váratlanul vezetést szereztek a vendégek, Becze közelről paskolta a korongot a kapuba (0-1). A 15. percben emberelőnyből egyenlítettek a Macik. Egy korong kipattant Kozuchról, Saluga ott termett és 3 méterről a hálóba helyezte a játékszert (1-1). Kevéssel az első szünet előtt hatalmas tumultus keletkezett a romániai magyar gárda kapuja előtt, ahol vagy nyolcan küzdöttek a korongért. Többször is úgy tűnt, hogy a hazaiaknak sikerül kicsikarniuk a vezetést, de a korong rendre elakadt valakiben. Aztán már csak 21 másodperc volt hátra az első harmadból, amikor mintaszerű csíki akció végén Szőcs szemből leadott ütése utat talált a kapuba (1-2).

Emberhátrányból

A második szakasz elején Novak gáncsolásért kapott kisbüntetést, de a fórral a hazaiak nem tudtak mit kezdeni. A 33. percben bravúrt produkált a Jegesmedvék együttese. Annak ellenére, hogy Nagy K.-t gáncsolásért 2 percre kiültették, Szilágyi emelése a kezek és a lábak között utat talált a kapuba (2-2). Később, egy rövid ideig, kettős emberhátrányban védekeztek Gőzék és mentették a menthetőt.

Nagy izgalmakat ígért a harmadik harmad és a csapatok játéka nem is okozott csalódást. Kósa kiállítása után öt a négy ellen rohamoztak Salugáék, de nem tudtak mit kezdeni lehetőségükkel. Az 50. percben a Macik kapitánya, Fodor pazar góllal juttatta vezetéshez csapatát (3-2), majd a vendégek kétségbeesett rohamokba kezdtek az egyenlítésért, de fáradozásaik nem hoztak eredményt, pedig kapusukat is levitték az utolsó pillanatokra. A magas színvonalú összecsapáson a hazaiak többet tettek a sikerért, ezért rászolgáltak a 3 pontra.

ÉM-KT

Heten a bő keretben

Rich Chernomaz szövetségi kapitány kijelölte bő keretét az Euro Ice Hockey Challenge tornára, ami a lengyelországi Tychy-ben lesz február 7-9-ig. A keret tagjai február 3-án találkoznak a Jégpalotában, a miskolciak azonban csak másnap csatlakoznak, mert Csíkszeredában játszanak Mol-ligás meccset. A csapat 6-án utazik el Lengyelországba, 7-én pedig már Románia ellen lépnek jégre a mieink. A bő keretbe a Miskolci Jegesmedvék hét játékosa kapott meghívást: Gyenes Dávid (kapus), Gőz Balázs, Hegyi Ádám, Láda Balázs, Szirányi Bence (védők), Nagy Gergő, Tóth Adrián (csatárok).

Miskolci Jegesmedvék - HSC Csíkszereda 3-2 (1-2, 1-0, 1-0)

Miskolc, 1200 néző. V.: Babic, Wolf, Abonyi, Székely.

Miskolci Jegesmedvék: GYENES - Szirányi, Hegyi Á., Czuba (1), FODOR 1, Nagy G. - Cowan (1), ATKINSON (2), Dubek, SALUGA 1, Tóth A. - Láda B., Gőz, Nagy K., Szilágyi 1, Smith - Orosz, Popovics, Ritó, Miskolczi, Rafaj - Budai K. (kapus). Vezetőedző: Tim Kehler.

HSC Csíkszereda: KOZUCH - Góga, Papp Sz., Novak, Hurtaj (1), Mihály E. - Nagy I., Kmit, BECZE 1, Tranca, Péter L. - Adorján, Bors-Huba, Molnár Zsolt (1), Molnár Zsombor (1), Szőcs (1) - Flinta (1), Kósa - Ruczuj. Vezetőedző: Timo Lahtinen.

Kiállítások: 4, ill. 6 perc, plusz 10 perc fegyelmi (Péter L.).

Tim Kehler: - Ez a találkozó iramában, hangulatában nem alapszakasz, hanem szinte igazi playoff-mérkőzés volt. Nagyon örülök annak, hogy hátrányból is sikerült felállnunk, és legyőzni a Csíkszeredát. Rendkívül fontos három pontot szereztünk.

Timo Lahtinen: - Nem vagyok elégedett a védekezésünkkel, hiszen mindenféle helyzetben, emberelőnyben és hátrányban, egálban is kaptunk gól. Egy ilyen szoros mérkőzésen ezt nem engedhetjük meg magunkat, hiszen így vereség lett a vége.