2013.01.21. 13:33

Egyéni csúcsot úszott a fináléban Holoda

Tizennégy éremmel zártak a magyarok a Sydneyben megrendezett Ausztrál Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon (AYOF).

Tizennégy éremmel zártak a magyarok a Sydneyben megrendezett Ausztrál Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon (AYOF). A csapat 6 arany-, 1 ezüst- és 7 bronzérmet gyűjtött az 1700 fős mezőnyben, amelyben 30 nemzet képviseltette magát 17 sportágban.

A 24 fős magyar küldöttség kajak-kenuban, úszásban, súlyemelésben és triatlonban volt érdekelt a 14-18 éves korosztály képviselőinek viadalán.

A nyolc fős úszócsapat tagja volt Holoda Péter a Hajdúszoboszlói Árpád S.E. kiváló úszója is: Péter előbb a 100 m gyorsúszásban állt rajtkőre és a 13. helyen csapott (0;52.12) célba, kissé elmaradva a legjobb idejétől.

Az utolsó versenynap, az 50 m gyorsúszásban indult, az előfutamban elért eredményének hála (0;23.81) a döntőbe került, ahol a 8. helyen (0;23.63) végzett új egyéni csúccsal.