2012.11.18. 18:31

Férfi kézilabda BL - Kiütötte a Sävehofot a Veszprém

Budapest, 2012. november 18., vasárnap (MTI) - Az MKB Veszprém kiütéses, tízgólos győzelmet aratott a svéd Sävehof otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek ötödik fordulójában, s így továbbra is százszázalékos teljesítménnyel áll az élen.

B csoport, 5. forduló:

vasárnap:

Sävehof (svéd)-MKB Veszprém 22-32 (10-14)

------------------------------------------

Remekül kezdte a mérkőzést a magyar csapat, amely pillanatok alatt 4-0-ás előnybe került. A hazaiakon a gyors időkérés sem segített, így tíz perc után már hatgólosra nőtt a különbség a két együttes között. A folytatásban a svéd alakulat összekapta magát, s két gólra is fel tudott zárkózni, ám a veszprémiek kézben tartották a találkozót, és a félidőre 14-10-es vezetéssel mehettek pihenni.

A második félidő az első 30 percnél is egyértelműbb magyar fölényt hozott, az MKB fokozatosan lépett el egyre hitehagyottabb riválisától, s a hajrában már csak az volt a kérdés, milyen különbséggel nyeri meg a meccset. Végül tíz gól "lett közte": Carlos Ortega együttese 32-22-re verte a korábban az Atlético Madridot is legyőző Sävehofot.

szombaton játszották:

Celje (szlovén)-Kiel (német) 31-28 (12-12)

A csoport állása: 1. MKB Veszprém 10 pont, 2. Kiel 6, 3. Atlético Madrid (spanyol) 4 (139-139), 4. Celje 4 (123-135), 5. Sävehof 4 (151-167), 6. Constanta (román) 2