2012.08.26. 17:28

Német-rali - Sébastian Loeb győzött, ifj. Érdi Tibor kiesett

Trier, 2012. augusztus 26., vasárnap (MTI) - A sorozatban nyolcszoros vb-győztes, a pontversenyben éllovas francia Sébastien Loeb nyerte vasárnap a Német-ralit. Ifj. Érdi Tibor aki szombaton még az előkelőnek számító 22. pozíciót foglalta el a világbajnokság kilencedik futamán, nem sokkal a cél előtt kiesett.

Trier, 2012. augusztus 26., vasárnap (MTI) - A sorozatban nyolcszoros vb-győztes, a pontversenyben éllovas francia Sébastien Loeb nyerte vasárnap a Német-ralit. Ifj. Érdi Tibor aki szombaton még az előkelőnek számító 22. pozíciót foglalta el a világbajnokság kilencedik futamán, nem sokkal a cél előtt kiesett."Sajnos a technika ördöge nem kegyelmezett nekünk, Tibor autójának a váltója 20 km-rel a cél előtt tönkrement és ezért fel kellett adnia a versenyt" - mondta az MTI-nek Érdi Tibor, a pilóta édesapja, aki a kilencvenes évek egyik meghatározó magyar ralisa volt. "Pokoli bosszantó, hogy a több mint 360 km-es gyorsasági szakaszból 340 sikerül és a befutó előtt romlik el. Hiába, technikai sport..." - tette hozzá.

Német-rali, végeredmény (15 gyorsasági, 368,63 km):

--------------------------------

1. Sébastien Loeb, Daniel Elena (francia, monacói, Citroën DS3) 3:41:52,4 ó

2. Jari-Matti Latvala, Mikka Anttila (finn, Ford Fiesta RS) 2:00.1 perc hátrány

3. Mikko Hirvonen, Jarmo Lehtinen (finn, Citroën DS3) 2:31.4 p h.

A pontverseny állása a 9. futam utzán (még négy van hátra): 1. Loeb 199 pont, 2. Hirvonen 145, 3. Petter Solberg (norvég, Ford) 104

Következik: Brit-rali, szeptember 13-16.