2012.08.18. 20:55

Minden eredményből egy az NB II-ben

A labdarúgó NB II Keleti csoportjának 1. fordulójában mindhárom megyei csapatunk szombaton lépett pályára.Vasas – Putnok VSE 1-1 (0-1)

Budapest, 600 néző. V.: Farkas.

Vasas: Halasi - Görgényi, Mehmedagic, Kárpáti, Katona - Salem (Bencze, 46.), Ferkó, Mundi, Polényi (Csoór, 64.) - Szilágyi (Füredi, 53.), Balogh. Edző: Machado Goncalves Joaquim.

Putnok: Roza - Szögedi, Nagy Cs., Kovács R., Horia - Szabó Á., Zabos, Zimányi, Odrobéna (Illés, 74.) - Elek (Luptak, 82.), Monyók (Lucian, 67.). Edző: Koszta Péter.

20. perc: Zimányival szemben szabálytalankodtak a tizenhatoson belül a játékvezető tizenegyest ítélt: Monyók laposan a kapu jobb oldalába lőtt, 0-1.

78. perc: Bal oldali bedobás után Csoór becselezte magát a tizenhatoson belülre és 10 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 1-1.

Jók: az egész csapat, ill. Kovács R., Nagy Cs., Horia, Zabos, Szabó Á., Zimányi.

Machado Goncalves Joaquim: - Az első mérkőzés mindig nehéz, nem lehet tudni, hogy az ellenfél milyen kondícióba került. A játékosaimmal elégedett vagyok, a végén tíz emberrel is nyerhettünk volna.

Koszta Péter: - A mérkőzés előtt kiegyeztem volna a döntetlennel, most viszont hiányérzetem van.

Kazincbarcikai SC – Dunakanyar-Vác 1-3 (0-1)

Kazincbarcika, 400 néző. V.: Karakó.

Kazincbarcika: Szabó Á. - Komlósi, Czégel, Nyisalovits (Szala, 40.), Fótyik - Fehér, Renan, Ngalle, Luiz (Nyitrai, 86.) - Hornyák (Tátrai, 57.), Kovács P. Edző: Szabó János.

Dunakanyar-Vác: Palásthy D. - Króner, Palásthy N. (Gulyás G., 73.), Benke (Farkas, 20.), Páles - Kákonyi, Berki, Rusvay, Papp - Gulyás M. (Király P., 60.), Petrezselyem. Edző: Mózner János.

36. perc: Jobb oldali támadás végén Palásthy N.-t ugratták ki aki 8 méterről lőtt a hálóba, 0-1.

57. perc: Hazai kezezés miatt tizenegyest ítéltek a Vác javára: a büntetőt Rusvay értékesítette, 0-2.

61. perc: A lesre játszó védők közül Berki lépett ki és nem hibázott, 0-3.

74. perc: Kovács P. készítette le a labdát Tátrainak aki 10 méterről lőtt a kapuba, 1-3.

Jók: Luiz, Renan, Ngalle, ill. Palásthy N., Rusvay, Berki.

Szabó János: - Többet vártam a csapatomtól a mai mérkőzésen, sok ziccert elhibáztunk a Vác pedig berúgta adódó helyzeteit.

Mózner János: - Nagyon örülök a győzelemnek mert fontos a jó rajt.

Szolnoki MÁV – Mezőkövesd-Zsóry 1-2 (0-1)

Szolnok, 1000 néző. V.: Berger.

Szolnok: Tóth Z. - Zováth, Mile, Szepessy, Kállai (Kocsis, 63.) - Vári (Lengyel, 46.), Bohner, Fritz, Szeleczki - Nagy I. (Tisza, 75.), B. Tóth. Edző: Romanek János.

Mezőkövesd-Zsóry: Szántai - Hegedűs, Lakatos, Elek, Éles - Sigér, Irhás (Bagi, 65.), Bognár - Bogdány (Dobos, 54.), Hamar, Lipusz (Szalai, 89.). Edző: Véber György.

35. perc: Lipusz passzolt Hamarnak aki 14 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 0-1.

51. perc: Ismét hamar kapott remek labdát és a kapust átemelve lőtt a hálóba, 0-2.

53. perc: Bal oldali szabadrúgás után Mile ballal 11 méterről lőtt a hosszú sarokba, 1-2.

Jók: Mile, Szepessy, Zováth, ill. Szántai, Lakatos, Elek, Hamar.

Romanek János: - Az első félidőben gyengén játszottunk, a másodikban jobbak voltunk mint a Mezőkövesd, de a helyzeteinket nem tudtuk értékesíteni.

Véber György: - Magukhoz képest gyengébben játszottunk de az eredmény jó, és ha bátrabbak vagyunk akkor több góllal is nyerhettünk volna.