2012.08.22. 08:02

Férfi kosár Eb-selejtező - Nagy hajrával győzelem Ausztria ellen

Szombathely, 2012. augusztus 21., kedd (MTI) - Hazai sikerrel folytatta a nyolcmérkőzéses Európa-bajnoki selejtezősorozatot kedden a magyar férfi kosárlabda-válogatott, amely második mérkőzésén nagy hajrával legyőzte Ausztriát Szombathelyen.

Eredmény, C csoport, 2. forduló:

Magyarország-Ausztria 81-75 (14-13, 19-25, 25-21, 23-16)

--------------------------------------------------------

A legjobb magyar dobók: Lóránt 19, Hanga 17, Trotter 11, Horváth 10, Trepák 10

A selejtezősorozat múlt szerdai nyitányán Ukrajnában 77-71-re alulmaradt magyarok kezdték jobban a szombathelyi mérkőzést, csakhamar 7-2-re elhúztak, és főként Horváth Ákos kosaraival 14-13-ra megnyerték a nyitónegyedet. A folytatásban fordult a kocka, ugyanis 2 hazai pontra 12 érkezett válaszul (16-25). A Dnyipropetrovszkban 21 pontot szóró Hanga Ádám és a honosított Trotter Obie is belelendült, de a vezetést nem sikerült visszavenni, a félidőben 33-38 volt az állás.

Térfélcsere után az osztrákok Mahalbasic és Schreiner találataival tartották előnyüket, amelyet a kihagyott büntetők ellenére a 28. percben sikerült három pontra faragnia (50-53) a magyar csapatnak. A harmadik játékrész hajrájában aztán a nemrég Rómába igazolt Lóránt Péter révén - 17 perc után először - kiegyenlített Rátgéber László együttese (57-57). Az utolsó szakaszban a vendégcsapat négy perc alatt csak három pontot hozott össze, csakhogy Trotterék sem jeleskedtek, újabb büntetők maradtak ki. Három perccel a záró dudaszó előtt, 66-69-ről egy 8-0-ás rohamot mutatott be a hazai válogatott, Hanga bedobta első tripláját, az osztrák kapitány pedig 40 másodperc alatt kétszer is időt kért, de már nem tudta megakadályozni a vereséget.

Az 1/1-es győzelem/vereség mérlegnél tartó magyarok pénteken Horvátországgal találkoznak Eszéken.

A csoportokból az első két helyezett, illetve a négy legjobb harmadik vehet részt a 2013-as szlovéniai kontinenstornán.