2012.07.27. 08:00

Magyar Nagydíj - Jenson Button: egyre jobb az autóm

Budapest, 2012. július 26., csütörtök (MTI) - Jenson Button, a McLaren pilótája szerint az autója egyre jobb, és szeretné megszerezni sorozatban második győzelmét a Hungaroringen, az idei autós gyorsasági-világbajnokság 11. futamán, a Forma-1-es Magyar Nagydíjon.

"A legutóbbi, múlt vasárnap rendezett Német GP előtt sokat szenvedtünk a géppel, ám a fejlesztések beértek, és a hockenheimi pályán már versenyben voltam az első helyért" - nyilatkozta csütörtöki budapesti sajtókonferenciáján a brit autóversenyző. "Az időmérőn esőben, vizes pályán még nem sikerült jól teljesíteni, de a futamon már nem volt gondom, és a győzelemért harcoltam."

Button elmondta, hogy szép emlékei vannak Magyarországról, Budapestről és a Hungaroringről, hiszen itt érte el Forma-1-es pályafutása első győzelmét 2006-ban.

"Azt tapasztaltam, hogy Magyarországon és a fővárosban kedvelik az F1-et" - ezzel a szigetországi pilóta arra utalt, hogy a május elsején a Vodafone Belvárosi Nagydíj fővendégeként az MTVA kamerái és mikrofonjai előtt, több mint 260 km/órás sebességgel száguldott végig a Bajcsy-Zsilinszky úton és az Alkotmány utcában kiépített alkalmi versenypályán. A látványos száguldást legalább százezren tekintették meg.

Egy kérdésre válaszolva elmondta, hogy ebben az évben többen is esélyesek a végső sikerre, hiszen az eddigi tíz futamgyőzelmen hét versenyző osztozott.

"A Ferrari nagyszerű munkát végzett az idén, Fernando Alonso pedig három sikerével biztosan vezet" - fogalmazott, majd hozzátette, soha nem adják fel, és ott szeretnének lenni a végelszámolásnál.

A 32 esztendős Jenson Alexander Lyons Button 2000 óta versenyez az autósport elitkategóriájában, és 113 nyeretlen viadal után szerezte meg első futamgyőzelmét a mogyoródi pályán a Hondával. Édesapja, John Button szintén autóversenyző volt, Jenson már nyolcesztendősen gokartozott, majd három éve a Brawn GP-vel nyert F1-es világbajnokságot. Az édesapa, aki szintén ott volt a sajtótájékoztatón éppen vasárnap, a Magyar GP napján ünnepli 67. születésnapját.

A brit versenyző jelenleg hetedik a vb-pontversenyben, 86-tal lemaradva az éllovas Alonsótól.