2012.06.28. 18:54

Wimbledon - Babos közel volt a bravúrhoz, de kiesett

London/Budapest, 2012. június 28., csütörtök (MTI) - Czink Melinda után Babos Tímea számára is a második forduló jelentette a végállomást a wimbledoni angol nyílt teniszbajnokságon: a magyar játékos három szettben, maratoni mérkőzésen kapott ki a 20. helyen kiemelt orosz Nagyja Petrovától.

A találkozó még szerdán kezdődött el, de sötétedés miatt 4:6, 5:5-ös állásnál félbeszakadt. A viadal honlapja szerint a csütörtöki folytatás a világranglistán jelenleg 69. magyar játékosnak sikerült jobban: előbb 7:6-ra hozva a második játszmát kiegyenlített, majd a döntő szettben is 3:1-es előnyre tett szert. Petrova azonban előbb visszabrékelt, majd a vezetést is átvette. Ezután 7:7-ig fej fej mellett haladtak - közben Petrova 6:5-ös vezetésénél Babos két meccslabdát is hárított -, majd 8:7-nél az orosz a negyedik meccslabdáját már értékesítette, s ezzel Babos kiesett. A mérkőzés összesen kereken három órán át tartott.

Babos búcsúja egyben azt is jelenti, hogy egyesben nincs már magyar versenyben Wimbledonban.