2012.06.17. 17:43

Londoni tenisztorna - Nalbandiant leléptették a döntőben

London, 2012. június 17., vasárnap (MTI/Reuters) - A hatodik helyen rangsorolt horvát Marin Cilic nyerte meg a 625 300 euró összdíjazású, londoni füvespályás férfi tenisztornát, miután az argentin David Nalbandiant súlyos sportszerűtlenség miatt leléptették a vasárnapi döntőben.

A finálé második szettjében a dél-amerikai játékos elvesztette az adogatását, és dühében belerúgott az egyik oldalsó vonalbíró széke körüli reklámkeretbe, amely széttört, és megsebesítette a lábán a vonalbírót. A mérkőzésvezető némi tanácskozás után diszkvalifikálta Nalbandiant, és Cilicet hirdette ki győztesnek.

Eredmény, döntő:

Cilic (horvát, 6.)-Nalbandian (argentin, 10.) 6:7 (3-7), 4:3-nál Nalbandiant kizárták