2012.06.18. 18:46

EURO-2012 - Platini német-spanyol döntőt jósol

Varsó, 2012. június 18., hétfő (MTI/AP) - Német-spanyol döntőre számít az ukrán-lengyel közös rendezésű Európa-bajnokságon Michel Platini, az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) elnöke.

"A spanyoloknak sajátos stílusa van, a fáradtsággal nem lehet problémájuk, ugyanis ők inkább a labdát futtatják" - nyilatkozta a játékosként 1984-ben Eb-győztes, háromszoros aranylabdás francia sportvezető.

Az 56 éves Platini szerint nagy siker a torna, amely a világbajnoki ezüstérmes hollandok kiesésével megmutatta, hogy egy Európa-bajnokságon sokkal nehezebb dolguk van a csapatoknak.

Az UEFA elnöke elmondta, pozitívan csalódott az általában defenzívebb stílusban futballozó olaszokban, akik Cesare Prandelli irányításával a támadófutballra helyezték a hangsúlyt.

Platini nem rejtette véka alá kritikáit sem. Kiemelte: nem boldog a horvát szurkolók viselkedése miatt, hiszen az olaszok elleni mérkőzésen majomhuhogást utánoztak, amikor a színesbőrű Mario Balotellinél volt a labda, ráadásul különböző tárgyakat is dobáltak a pályára. Ezen kívül megemlítette, hogy "tíz hülye ember" miatt volt utcai verekedés Varsóban a lengyel-orosz mérkőzés napján.