2012.05.26. 17:13

Első magyar salakmotoros Csapatkupa sorozat: Debrecen Autó-Tigrisek vs. MPA System-Bikák 45:39

Miskolc - Az első magyar salakmotoros Csapatkupa sorozat 4. fordulójában Debrecen Autó-Tigrisek – MPA System-Bikák mérkőzést rendeztek szombaton 17.30-tól Miskolcon, a népkerti salakoválon. A viadalról élőben tudósítottunk a Borsod Online-on!

Debrecen Autó Tigrisek – MPA System Bikák 45-39

Miskolc, 800 néző. V.: Kappelmayer.

Debrecen Autó-Tigrisek: Miesiac 13 (3+2+2+3+2+1), Kuciapa 12 (3+3+2+2+2+k), Tabaka 10 (2+2+3+1+2+1), Zetterström 8 (1+0+0+3+1+3), Bencze 1 (1+0+0+0). Csapatvezető: dr. Senyei György.

MPA System-Bikák: Monberg 15 (1+3+1+3+1+3+3), Trojanowski 14 (2+3+1+1+2+3+2), Chrzanowski 6 (1+0+3+1+1+0), Magosi 4 (0+k+2+0+k+2), Gavenda 0 (0+k). Csapatvezető: Adorján Zoltán.

Megjegyzés: a ,,k” a futamból való kiesés, kizárást, kiállást jelenti.

Futamtábla: Tigrisek – Bikák 45-39

1. futam: 1. Miesiac (T), 2. Trojanowski (B), 3. Monberg (B), 4. Zetterström (T) – (3-3)

2. futam: 1. Kuciapa (T), 2. Tabaka (T), 3. Chrzanowski (B), 4. Magosi (B) – (8-4)

3. futam: 1. Trojanowski (B), 2. Miesiac (T), 3. Bencze (T), 4. Gavenda (B) – (11-7)

4. futam: 1. Monberg (B), 2. Tabaka (T), 3. Zetterström (T), nem ért célba: Magosi (B) – (14-10)

5. futam: 1. Kuciapa (T), 2. Miesiac (T) 3. Trojanowski (B), 4. Chrzanowski (B) – (19-11)

6. futam: 1. Tabaka (T), 2. Magosi (B), 3. Trojanowski (B, taktikai csere), 4. Bencze (T) – (22-14)

7. futam: 1. Chrzanowski (B), 2. Kuciapa (T), 3. Monberg (B), nem ért célba: Zetterström (T) – (24-18)

8. futam: 1. Miesiac (T), 2. Trojanowski (B), 3. Tabaka (T), 4. Magosi (B) – (28-20)

9. futam: 1. Monberg (B, taktikai csere), 2. Kuciapa (T), 3. Chrzanowski (B), 4. Bencze (T) – (30-24)

10. futam: 1. Trojanowski (B), 2. Kuciapa (T), 3. Monberg (B), 4. Bencze (T) – (32-28)

11. futam: 1. Zetterström (T), 2. Miesiac (T), 3. Chrzanowski (B), 4. Gavenda (B) – (37-29)

13. futam: 1. Zetterström (T), 2. Magosi (B), 3. Tabaka (T), 4. Chrzanowski (B) – (44-34)

14. futam: 1. Monberg (B), 2. Trojanowski (B), 3. Miesiac (T), nem ért célba: Kuciapa (T) – (45-39)

14.

Maciej Kuciapa

-

Ha így mentek volna végig a Bikák, akkor ... Ebben a futamban a Tigrisek csak asszisztáltak.

2

Tabaka a rajtnál újra túlhúzta a gázt, Magosi viszont jól indult, de Zetterström ellenállhatatlan volt, Tabaka egy szép előzéssel viszont behúzta magát a 3. helyre.

-

Nagyon izgalmas volt az első két kanyar, Monbergen nem múlt, hogy a Bikák nem tudtak feljebb zárkózni, csapattársa Magosi ezúttal is utolsóként végzett volna, ha legalább áthajt a célon.

2

Chrzanowski bár jól kezdett Zetterström és Miesiac keményen támadta, előbbi a svéd versenyző rövid időn belül megelőzte, és ugyanez sikerült Miesiacnak is. Gavenda nem ért célba.

1

A rajt utáni rendeződést követően a sorrend már nem változott, az élen haladó Trojanowskit Kuciapa ugyan "gyurmázta", de nem sikerült megfognia.

2

Jó taktikai cserének bizonyult Monberg, aki remek rajtja után végig vezetve nyert, de az igazi nagy "faragás" nem sikerült csapatának, mert Chrzanowski nem tudta megelőzni Kuciapát.

3

Ritka élvezetes futamot láthattunk: a rajt után Tabaka úgy meghúzta a gázt, hogy az egykerekezés után majdnem hanyatt esett. Miesiac ezúttal is kamikaze-módon repesztett, az élenálló Magosit is sikerült megelőznie, utóbbi mellett előbb Trojanowski is elment, majd Tabakának is sikerült a nagy mélységből felkapaszkodnia, így lett Magosi elsőből utolsó.

3

Sűrű volt a rajt után az első kanyar, a tülekedésben Zetterström el is tűnt, annyira leszakadt a többiektől, hogy ettől kezdve már csak poroszkált. Chrzanowskitól először láttunk lendületes motorozást, nem csak neki köszönhetően volt jó ez a futam.

0

Magosi rajtolt a legjobban, egy ideig őrizte az előnyét Tabakával szemben, amíg utóbbi egy szép előzéssel az élre nem tört. A taktikai csere Trojanowski nem alakított nagyot, így ez a nap harmadik futamdöntetlenje lett.