2011.12.06. 18:15

A kiesés ellenére is büszkék

Kaposvár, Putnok - Kaposvárott játszott MK-nyolcaddöntő-visszavágót szombaton a putnoki együttes.

Remek szombat délutáni kikapcsolódást nyújtott a zöld-fehér drukkereknek a Rákóczi és a Putnok Magyar Kupa visszavágója, hiszen amellett, hogy viszonylag kellemes időben feszült egymásnak a két csapat, a hazaiak magabiztos győzelmet is arattak. A hétközi, putnoki odavágón 1–1-re végeztek a felek és bizony az előző körben a Paksot kiejtő Putnok ellen nem lehetett félvállról venni a visszavágót. A Rákóczi ennek megfelelően is vetette bele magát a küzdelembe és a mezőnyfölény kiharcolása mellett a helyzetek sem hiányoztak. A félidő közepétől egyre nagyobb lett a forgalom a putnoki tizenhatos környékén, Roza pedig gyors egymásutánban két párharcot is megnyert Perics ellenében. A 29. percben aztán már a vendégek kapusa is tehetetlen volt, miután egy teljesen kijátszott akció végén Perics közelről a kapu közepébe gurított. A szünet előtti percekben pedig megduplázta előnyét a Rákóczi, miután Pavlovics szögletét Zsók hét méterről a jobb felső sarokba fejelte.

A felső lécről

A játék képe a második félidőben sem változott sokat, a Rákóczi lendületesen, ötletes akciókat vezetve futballozott, míg a Putnok becsülettel állta a sarat és a lestaktika is remekül működött a vendégeknél. A végeredményt Gujics állította be a játékrész közepén, aki tizenhét méterről lőtt bombagólt, miután a labda a felső lécről vágódott a hálóba. A hősiesen küzdő vendégek a végén tíz főre fogyatkoztak, mivel Ulrich megkapta második sárga lapját.

A Rákóczi tehát 4–1-es összesítéssel jutott tovább a Magyar Kupában a legjobb nyolc közé, így Sisa Tibor csapata győzelemmel és egyben sikerélménnyel zárta az igen hosszúra nyúlt őszi szezont – de kupaszereplésére az NB III-as észak-borsodiak is büszkék lehetnek.

ÉM-TI

Kaposvári Rákóczi FC – Putnok VSE 3–0 (2–0)

Kaposvár, 500 néző. V.: Szilasi (Gyürüsi, Mohos).

Rákóczi FC: Posza – Okuka (Grumics, 67.), Bank, Zsók, Jánvári – Farkas P., Balázs – Pavlovics, Kulcsár (Kovács O., 78.), Gujics (Katona Gy., 86.) – Perics. Vezetőedző: Sisa Tibor.

Putnok VSE: Roza – Sebők, Kovács R., Boczki, Ulrich – Zimányi Á., Zabos, Sápi (Mészáros B., 73.), Zsarnai (Bányász, 64.), Monyók – Máthé (Ondó, 64.). Vezetőedző: Koszta Péter.

Sárga lap: Ulrich a 34., Sebők az 55., Sápi a 67. percben.

Gólszerzők: Perics (1-0) a 29., Zsók (2-0) a 41., Gujics (3-0) a 63. percben.

Kiállítva: Ulrich, a 89. percben.

Jók: Gujics, Kulcsár, Perics, illetve Roza, Sebők, Kovács R., Boczki, Zimányi Á., Zabos.

Sisa Tibor: – A nyolc közé jutottunk, ami szép eredmény. A mai mérkőzésen akár nagyobb gólkülönbséggel is győzhettünk volna, ám a három találat és a kimaradó helyzetek mellett sok szép akciót is vezettünk.

Koszta Péter: – Az oda-visszavágos rendszerben már nincs esélye egy alacsonyabb osztályú csapatnak. A mai mérkőzésen a nagyobb tudás győzött, de a csapatunk büszke lehet rá, hogy 4–1-es összesítéssel esett ki a Kaposvárral szemben.

Gólok

29. perc: Pericsre jött ki a figura a putnoki kapu előterében, és nem okozott gondot neki kihasználni az adódó ziccert, 1-0.

41. perc: Hazai sarokrúgást követően Zsók bólintotta a labdát a vendégek hálójába, 2-0.

63. perc: Gujics szánta el magát lövésre a vendégek tizenhatosánál, Roza nem tudott hárítani, 3-0.