selejtezők

2021.11.13. 09:11

Közelebb kerültek az argentinok a katari világbajnoksághoz

Az immár 26 mérkőzés óta veretlen argentinok győztes találatát Ángel Di María szerezte Uruguay ellen.

Az argentin labdarúgó-válogatott 1-0-ra győzött Uruguay vendégeként a dél-amerikai világbajnoki selejtező pénteki játéknapján, ezzel közel került ahhoz, hogy kijusson a jövő évi katari vb-re.

Az immár 26 mérkőzés óta veretlen argentinok győztes találatát Ángel Di María szerezte a hetedik percben, Lionel Messi csereként az utolsó negyedórára kapott lehetőséget.

Tizenkét forduló alatt szerzett 28 pontjával az argentin együttes második a kontinentális kvalifikációs sorozat tabelláján – a már biztos vb-résztvevő brazilok mögött -, és mindössze egyetlen győzelemre van szüksége ahhoz, hogy matematikailag is biztossá váljon vb-szereplése.

Eredmény, 13. forduló:

Uruguay-Argentína 0-1 (0-1)

gólszerző: Di María (7.)

Az állás: 1. (és már vb-résztvevő) Brazília 34 pont/12 mérkőzés, 2. Argentína 28/12, 3. Ecuador 20/13, 4. Chile 16/13 (15-14), 5. Kolumbia 16/12 (16-17), 6. Uruguay 16/13 (14-18), 7. Peru 14/13, 8. Paraguay 12/13 (9-18), 9. Bolívia 12/13 (17-28), 10. Venezuela 7/13

Az első négy helyezett kijut a jövő évi, katari világbajnokságra, az ötödik pedig interkontinentális pótselejtezőt játszhat.