lazio-bayern

2021.02.24. 11:30

Flick: a BL egy egészen csodálatos dolog

Hansi Flick, a címvédő Bayern München vezetőedzője szerint csapata megérdemelte a Lazio felett aratott 4-1-es győzelmet kedd este Rómában a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntős párharcának első mérkőzésén, melyről a hazaiakat irányító Simone Inzaghi csalódottan nyilatkozott.

Fotós: AFP

Fotós: AFP

„A BL valami egészen csodálatos dolog.

Az első perctől kezdve éberek és élesek akartunk lenni, és minden játékoson azt láttam, hogy itt és most teljesíteni akar”

- kezdte a meccs utáni értékelését az 56. születésnapját szerdán ünneplő Flick, aki hozzátette, a sikerük még ilyen arányban is teljes mértékben megérdemelt.

A bajorok trénere külön kiemelte a 17 esztendős, angol korosztályos válogatott Jamal Musialát, a Bayern második góljának szerzőjét, illetve jelezte, ugyan egy óriási lépéssel közelebb kerültek a negyeddöntőhöz, de vár még rájuk egy visszavágó, amit le kell játszani.

„Mindannyian örülünk, hogy Jamal ezen az estén ilyen jó teljesítményt nyújtott” – mondta a vezetőedző a futballistáról, aki

17 évesen és 363 naposan a Bayern München történetének legfiatalabb BL-gólszerzője lett.

A német válogatott középpályás, Leon Goretzka szerint a kezdő sípszótól agresszívek voltak, valamint kiváló hozzáállást tanúsítottak.

„Jól szálltunk be a meccsbe, ami fontos volt, mert legutóbb az első 20-25 percet átaludtuk” – nyilatkozta önkritikusan a hétvégén a Frankfurttal szemben elveszített bajnoki meccsre utalva Goretzka, aki koronavírus-fertőzés miatt kéthetes kihagyásra kényszerült. „Nagyon örülök, hogy egy ilyen nagyszerű összecsapáson ott lehettem, mert az elmúlt két hét elég nehéz volt”.

A Laziót irányító Inzaghi feldúltan értékelt a találkozó után, szerinte tanítványai túl könnyűvé tették a mérkőzést a címvédő német együttes számára.

„Tudtuk, hogy mennyire fontos ez a meccs és tisztában voltunk az ellenfél minőségével is, ennek ellenére

a négyből három gólt mi ajándékoztuk oda, ez pedig óriási csalódás”

- foglalta össze gondolatait az olasz mester. Inzaghi hozzátette, nagyon rossz estéjük volt, de a fejlődésük szempontjából ez egy fontos lépés, most pedig már előre kell tekinteniük.

A Bayern München immár 18 mérkőzés óta veretlen a Bajnokok Ligájában, a Lazio elleni nyolcaddöntős párharc visszavágóját pedig március 17-én játssza majd.