Nagyvilág

2011.09.13. 15:57

Birkózó-vb-Deák Bárdos negyeddöntős, Lőrincz kiesett, Kozák reménykedik

A 120 kilós Deák Bárdos Mihály második meccsét is megnyerte, így már negyeddöntős és egyetlen sikerre van a londoni indulási jogtól az isztambuli birkózó-világbajnokságon a kötöttfogásúak második, keddi versenynapján.

Isztambul - Az ötszörös vb-ezüstérmes az első menetben még nem bírt a tavaly junior világbajnok ukrán Igor Didikkel, ugyanis a másfél perces tusakodás után a letérdelő riválisán nem tudott akciót csinálni, hiába próbálta meg többször is megpörgetni (0-1). A folytatásban viszont már nem bízta a véletlenre a továbbjutást a 36 éves magyar, miután a második menetben álló harcban ledöntötte (1-0), a harmadikban pedig kitolta (1-0) ellenfelét. A legjobb nyolc között az Eb-győztes és világbajnoki bronzérmes török Riza Kayaalppal találkozik.

Lőrincz kikapott Kozák még reménykedhet

közben a 84 kilós Lőrincz Viktor legyőzője, a litván Laimutis Adomaitis kikapott a nyolcaddöntőben, így a magyar kiesett, míg a 60 kilós Kozák István tovább reménykedhet a vigaszágas szereplésben, miután a kínai Seng Csiang (Sheng Jiang) utána a török versenyzőt is felülmúlta, így negyeddöntős.