Helyi sport

2023.08.09. 15:11

Az EL-selejtező után a Budapesten bajnokizik a DVTK

A két Csatából egyik sem kért az NB I-ből.

Jovanovic (fehérben) és csapattársai az első fordulóban a BEAC együttesének vendégei lesznek

Fotó: Ádám János

A Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége versenyirodája elkészítette a női NB I A csoport 2023/2024-es évadjának sorsolását. Az élvonalban a korábbi évekkel ellentétben nem 12 csapat, hanem csak 10 küzd egymás ellen az alapszakaszban – szeptember végétől március végéig – ezúttal nem 22, hanem csak 18 fordulóban (az alapszakasz után a rájátszással fejeződik be az évad).
Mindez azok után vált lehetővé, hogy a tavalyi évad 9. helyezett csapata, a Ludovika Csata nem indul a most kezdődő bajnokságban, illetve az NB I/B csoport győztese, a Csata DSE sem nevezett az első osztály küzdelmeire.


1. forduló, szeptember 30.

TFSE-MTK – Sopron Basket

Vasas Akadémia – Serco UNI Győr

E.ON ELTE BEAC – DVTK Hun-Therm

BKG-PRIMA Natura Szigetszentmiklós – KSC Szekszárd

VBW CEKK Cegléd – NKA Universitas Pécs

 

2. forduló, október 7.

Sopron Basket – Vasas Akadémia

Serco UNI Győr – E.ON ELTE BEAC

DVTK Hun-Therm – BKG-PRIMA Natura Szigetszentmiklós

KSC Szekszárd – VBW CEKK Cegléd

NKA Universitas Pécs – TFSE-MTK

 

3. forduló, október 14.

E.ON ELTE BEAC – Sopron Basket

BKG-PRIMA Natura Szigetszentmiklós – Serco UNI Győr

VBW CEKK Cegléd – DVTK Hun-Therm

KSC Szekszárd – NKA Universitas Pécs

Vasas Akadémia – TFSE-MTK

 

4. forduló, október 21.

Sopron Basket – BKG-PRIMA Natura Szigetszentmiklós

Serco UNI Győr – VBW CEKK Cegléd

DVTK Hun-Therm – NKA Universitas Pécs

TFSE-MTK – KSC Szekszárd

E.ON ELTE BEAC – Vasas Akadémia

 

5. forduló, november 18.

VBW CEKK Cegléd – Sopron Basket

NKA Universitas Pécs – Serco UNI Győr

TFSE-MTK – DVTK Hun-Therm

KSC Szekszárd – Vasas Akadémia

BKG-PRIMA Natura Szigetszentmiklós – E.ON ELTE BEAC


6. forduló, november 25.

Sopron Basket – NKA Universitas Pécs

Serco UNI Győr – TFSE-MTK

Vasas Akadémia – DVTK Hun-Therm

E.ON ELTE BEAC – KSC Szekszárd

BKG-PRIMA Natura Szigetszentmiklós – VBW CEKK Cegléd


7. forduló, december 2.

KSC Szekszárd – Sopron Basket

DVTK Hun-Therm – Serco UNI Győr

NKA Universitas Pécs – Vasas Akadémia

VBW CEKK Cegléd – E.ON ELTE BEAC

TFSE-MTK – BKG-PRIMA Natura Szigetszentmiklós


8. forduló, december 9.

Sopron Basket – DVTK Hun-Therm

Serco UNI Győr – KSC Szekszárd

BKG-PRIMA Natura Szigetszentmiklós – NKA Universitas Pécs

E.ON ELTE BEAC – TFSE-MTK

Vasas Akadémia – VBW CEKK Cegléd


9. forduló, december 16.

Serco UNI Győr – Sopron Basket

DVTK Hun-Therm – KSC Szekszárd

NKA Universitas Pécs – E.ON ELTE BEAC

TFSE-MTK – VBW CEKK Cegléd

Vasas Akadémia – BKG-PRIMA Natura Szigetszentmiklós


10. forduló, január 6.

Sopron Basket – TFSE-MTK

Serco UNI Győr – Vasas Akadémia

DVTK Hun-Therm – E.ON ELTE BEAC

KSC Szekszárd – BKG-PRIMA Natura Szigetszentmiklós

NKA Universitas Pécs – VBW CEKK Cegléd


11. forduló, január 20.

Vasas Akadémia – Sopron Basket

E.ON ELTE BEAC – Serco UNI Győr

BKG-PRIMA Natura Szigetszentmiklós – DVTK Hun-Therm

VBW CEKK Cegléd – KSC Szekszárd

TFSE-MTK – NKA Universitas Pécs


12. forduló, január 27.

Sopron Basket – E.ON ELTE BEAC

Serco UNI Győr – BKG-PRIMA Natura Szigetszentmiklós

DVTK Hun-Therm – VBW CEKK Cegléd

NKA Universitas Pécs – KSC Szekszárd

TFSE-MTK – Vasas Akadémia


13. forduló, február 17.

BKG-PRIMA Natura Szigetszentmiklós – Sopron Basket

VBW CEKK Cegléd – Serco UNI Győr

NKA Universitas Pécs – DVTK Hun-Therm

KSC Szekszárd – TFSE-MTK

Vasas Akadémia – E.ON ELTE BEAC


14. forduló, február 24.

Sopron Basket – VBW CEKK Cegléd

Serco UNI Győr – NKA Universitas Pécs

DVTK Hun-Therm – TFSE-MTK

Vasas Akadémia – KSC Szekszárd

E.ON ELTE BEAC – BKG-PRIMA Natura Szigetszentmiklós


15. forduló, március 2.

NKA Universitas Pécs – Sopron Basket

TFSE-MTK – Serco UNI Győr

DVTK Hun-Therm – Vasas Akadémia

KSC Szekszárd – E.ON ELTE BEAC

VBW CEKK Cegléd – BKG-PRIMA Natura Szigetszentmiklós


16. forduló, március 9.

Sopron Basket – KSC Szekszárd

Serco UNI Győr – DVTK Hun-Therm

Vasas Akadémia – NKA Universitas Pécs

E.ON ELTE BEAC – VBW CEKK Cegléd

BKG-PRIMA Natura Szigetszentmiklós – TFSE-MTK


17. forduló, március 16.

DVTK Hun-Therm – Sopron Basket

KSC Szekszárd – Serco UNI Győr

NKA Universitas Pécs – BKG-PRIMA Natura Szigetszentmiklós

TFSE-MTK – E.ON ELTE BEAC

VBW CEKK Cegléd – Vasas Akadémia


18. forduló, március 23.

Sopron Basket – Serco UNI Győr

KSC Szekszárd – DVTK Hun-Therm

E.ON ELTE BEAC – NKA Universitas Pécs

VBW CEKK Cegléd – TFSE-MTK

BKG-PRIMA Natura Szigetszentmiklós – Vasas Akadémia

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a boon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában