2023.03.02. 18:06

Ez volt a DVTK-Hun-Therm első teljes Euroliga évadja

A DVTK-HT utolsó EL ellenfelét fúvósok is segítették Franciaországban

Fotó: FIBA

Az évad hajrája még nagy kihívásokat tartogat hazai porondon a DVTK-Hun-Therm női kosárlabdacsapata számára, ám a nemzetközi szereplés lezárult. A diósgyőri együttes sok szép emléket szerzett szurkolóinak, akik minden meccsen, játszották az akárhol Európában, képviseltették magukat. Összegyűjtöttük, hogy az első olyan évad, amelyben a DVTK a legrangosabb kontinentális sorozat, az Euroliga csoportkörében, Európa 16 legjobb csapata között szerepelt, miről maradhat emlékezetes.

EL-selejtező, október 11. (kedd), 18.30: Elitzur Ramla (izraeli)  DVTK-Hun-Therm 54-80 (15-24, 10-13, 23-16, 6-27).
Történelme során először vehetett részt olyan EL-selejtezőn a DVTK, amelyen nem kellett utaznia, mivel csoportselejtező házigazdája volt. Az évad első nemzetközi meccse káprázatosra sikerült, a piros-fehérek kiütötték az izraeli bajnokot.

EL-selejtező, október 12. (szerda), 18.30: DVTK-Hun-Therm – Botas Spor Kulübü (török) 75-54 (18-14, 25-9, 13-15, 19-16).
Már a második negyedben kiderült, hogy nincs egy súlycsoportban a két együttes. A Diósgyőr remek, magabiztos játékkal harcolta ki a győzelmet, amely azt jelentette, hogy fennállása során először szerepelhet az európai kupaelit csoportkörében, a kontinens 16 legjobb csapata között.

EL, 1. forduló, október 27. (csütörtök), 19.30: Beretta Famila Schio (olasz) – DVTK-Hun-Therm 90-82 (28-17, 13-21, 19-16, 14-20, 16-8) – hosszabbítás után.
A csoportkör nyitányán közel járt a bravúrhoz a Diósgyőr. Nyolc másodperccel a rendes játékidő vége előtt még a piros-fehérek vezettek négy ponttal (70-74), ám a hajrában az olaszok két büntetőjük után úgy szereztek labdát, hogy előtte Guirantest a levegőben meglökték, és ebből egyenlítettek. Az EL-színvonalához méltatlan játékvezetői hármas az ezt követő videózás után sem látott szabálytalanságot, így hosszabbítás következett, amelyet már hozott a jobb mentális állapotba került hazai gárda.

EL, 2. forduló, november 3. (csütörtök), 18.10: DVTK-Hun-Therm – Kangoeroes Mechelen (belga) 79-78 (14-28, 21-23, 21-9, 23-18).
A csoportkör második fordulójában, első hazai meccsén, megszerezte első főtáblás győzelmét a Diósgyőr. A mérkőzés rendes játékidejének vége előtt 2 másodperccel, – vesztett állásnál, egy hazai időkérés után – Guirantes találata emelte az egekbe a csapatot.

EL, 3. forduló, november 9. (szerda), 18.00: Sopron Basket – DVTK-Hun-Therm 75-65 (20-16, 18-17, 24-14, 13-18).
Négy napon belül másodszor volt a Sopron vendége a Diósgyőr, és a felvezető bajnokin elszenvedett 23 pontos vereség után, a – két meccse kötött a Hűség városában dekkoló – piros-fehér gárda szorosabb eredményre volt képes. Annak ellenére, hogy ez volt az első olyan mérkőzés, amelyen nem számíthattak a soproni bajnokin sérülést szenvedett –, mint később kiderült három hónapra kiesett – Jovanovicra.

EL, 4. forduló, november 16. (szerda), 17.00: CBK Mersin Yenisehir Bld (török) – DVTK-Hun-Therm 77-58 (22-10, 21-19, 23-9, 11-20).
A hétemberes rotációval játszó Diósgyőrnek nem volt esélye a sztár játékosokkal, teletűzdelt, hét, az Egyesület Államokban született játékost a soraiban tudó, az évadot várakozáson alul kezdő szuper group ellen.

EL, 5. forduló, december 8. (csütörtök), 18.00: Spar Girona (spanyol) – DVTK-Hun-Therm 58-64 (19-19, 14-13, 13-21, 12-11).
Ez volt a diósgyőri csapat történelmének első, idegenbeli Euroliga győzelme, óriási meglepetést okozva. Az európai szinten fejfelkapós sikert szűk rotációval, fegyelmezett csapatjátékkal érték el a piros-fehérek.

EL, 6. forduló, december 14. (szerda), 20.30: Perfumerias Avenida (spanyol) – DVTK-Hun-Therm 94-52 (21-18, 23-17, 29-5, 21-12).
Ez volt a legnagyobb különbségű veresége az EL-ben a diósgyőri együttesnek, akik bő egy héten belül az oda-vissza megtett spanyolországi túrájuk után, ismét az Ibériai-félszigetre kirándultak, és fáradtságuk a mérkőzés második felére csúcsosodott ki.

EL, 7. forduló, december 21. (szerda), 18.10: DVTK-Hun-Therm – Basket Landes (francia) 67-58 (25-12, 9-13, 22-17, 11-16).
Az első magabiztos győzelem újabb szép ajándék volt, nem sokkal karácsony előtt, a diósgyőri szurkolóknak, kosárlabda szimpatizánsoknak.

EL, 8. forduló, január 5. (csütörtök), 18.10: DVTK-Hun-Therm – Beretta Famila Schio (olasz) 65-63 (18-14, 12-23, 17-16, 18-10)
Az év első mérkőzésén is borította a papírformát a DVTK-HT, visszavágott az idegenbeli, hosszabbításos vereségért, egy olyan meccsen, amelyen már 1 perc 52 másodperccel a vége előtt kialakult a végeredmény, ugyanis a hajrában, a dudaszóig már egyetlen találat sem született. Ezen a találkozón bővült nyolc nemzetközi szintű játékosra a diósgyőri csapat rotációja a litván Grigalauskyte érkeztével.

EL, 9. forduló, január 12. (csütörtök), 20.30: Kangoeroes Mechelen (belga) – DVTK-Hun-Therm 60-96 (25-26, 16-18, 6-23, 13-29).
A diósgyőri szurkolók mintegy 60 fős létszámban képviseltették magukat a lelátón. Az EL-sorozatban, az idegenbeli mérkőzések közül ez volt ez a találkozó, amelyen a legtöbb piros-fehér drukker biztatta a kedvenceit, ámulatba ejtve ezzel a női szakág több, sokat látott képviselőjét. Nem mellékesen a csapat az EL történelmének legnagyobb különbségű győzelmével hálálta meg, hogy nagy számú tábor kísérte el őket.

EL, 10. forduló, január 19. (csütörtök), 18.10: DVTK-Hun-Therm – Sopron Basket 77-75 (10-13, 17-22, 16-18, 23-13, 11-9) – hosszabbítás után.
Ha valaki azt hitte, hogy kétszer nem lehet ugyanabba a folyóba lépni, annak cáfolatára a DVTK-HT – megismételte a Sopron Basket elleni Magyar Kupa döntő végjátékát – ezúttal is a rendes játékidő utolsó percében mentette hosszabbításra a meccset, amelyet ez alkalommal is megnyert a ráadásban.

EL, 11. forduló, január 26. (csütörtök), 18.10: DVTK-Hun-Therm – CBK Mersin Yenisehir Bld (török) 77-78 (22-25, 19-15, 15-20, 21-18).
Az EL végső győzelmére hajtó bombaerős török csapat csak egyetlen ponttal tudott nyerni, úgy, hogy az utolsó perc elején még a DVTK állt jobban három ponttal. Ám ezen a napon az izgalmas hajrában a vígjáték a Mersinnek jutott, a piros-fehérek drámatagozatos leckét kaptak.

EL, 12. forduló, január 31. (kedd), 18.10: DVTK-Hun-Therm – Spar Girona (spanyol) 56-74 (12-21, 17-17, 15-20, 12-16).
A halvány kezdés miatt már az elején elment az a meccs, amely azért lett volna fontos a Diósgyőr számára, mert egy győzelemmel reális esélyük maradt volna a piros-fehéreknek a továbbjutás kiharcolására, a negyeddöntős rájátszásba kerülésre.

EL, 13. forduló, február 22. (szerda), 18.10: DVTK-Hun-Therm – Perfumerias Avenida (spanyol) 61-70 (17-20, 20-23, 11-18, 13-9).
A rájátszás kiharcolására már csak elméleti esélye volt a DVTK-nak, ehhez 43 ponttal kellett volna nyerniük az utolsó hazai meccsen, amely előtt a piros-fehérek szurkolótábora nagyszabású élőképet mutatott be. Egy nagy szektoros zászlót húztak ki, az ultrák helyén is óriás drapi jelent meg, kisebb molinókon pedig a DVTK-HT játékosainak neveit lehetett olvasni, miközben több tucat drukker zászlókat lengetett, illetve kétrudasokat emelt a magasba. Ezen a mérkőzésen, Jovanovic visszatérésével kilenc nemzetközi szintű játékosra bővült a keret.

EL, 14. forduló, március 1. (szerda), 19.30: Basket Landes (francia) – DVTK-Hun-Therm 72-63 (14-17, 12-11, 22-19, 24-16).
A presztízsmeccsé csökkent találkozón, a két csapat negyedik egymás elleni, franciaországi meccsén sem sikerült nyernie a Diósgyőrnek, a lelátóra kihelyezett rezesbanda koncertje közben, annak ellenére, hogy a 35. percben még döntetlen volt az állás.