Kosárlabda

2023.03.28. 20:02

DVTK-HT: magabiztos sikerrel szinte már a négy között

A diósgyőri női kosárcsapat a jó kezdés után elsétált a győzelemig, a negyeddöntő első meccsén.

Fotó: Ádám János

A női kosárlabda NB I kedden kezdődött rájátszásában, a negyeddöntő két nyert meccsig tartó párharcának első mérkőzésén a DVTK-Hun-Therm együttese az E.ON ELTE BEAC gárdáját fogadta. A hazaiaknál nem léphetett pályára a csapatkapitány, Kányási Veronika, aki a múlt héten pénteken bokasérülést szenvedett. A diósgyőri csapat motorjáról az orvosi vizsgálatokat követően kiderült, hogy a szalagja nem szakad el, ám ettől függetlenül pihenőre van szüksége, így a negyeddöntőt vélhetően nélküle kell megvívnia a piros-fehér együttesnek.

Két kimaradt vendég dobásra, két hazai találat volt a válasz az 1. percben (4-0), a fekete mezesek hétpontos hátrányt követően szerezték az első góljukat (7-2). C. Green faultos kosarával lett közte tíz (12-2), nem sokkal később a 4. percben Jovanovic hármasa után pedig időt kért a fővárosiak edzője (17-4). Volt oka rá, a szinte hibátlanul játszó DVTK rendre összeszedte a lepattanókat, játékosai pontosan dobtak. A rövid szünet után két triplát hozott össze a BEAC (17-10), majd jöttek a cserék, a hazai oldalon Garbin és Bacsó után Kiss A. is lehetőséget kapott, míg a fővárosiaknál négy friss ember érkezett. Mindez azonban csak annyira ,,zavart be”, hogy a 10 pont körüli előnyről nem hizlalta tovább előnyét a pályaválasztó (28-17).

Végre hármasok

A második negyedben sem sültek a külső dobások a DVTK-HT-nál, emiatt nem lehetett kényelmesre venni a figurát (32-21). A 15. percben 13 pontos hazai fórnál kért időt a BEAC szakvezetője, aztán három minutával később végre hármast szerzett a Diósgyőr. Aho T. dobásával ez a mutatójuk 2/11-re változott, amit Garbin javított tovább a negyed végén (44-28).

A harmadik játékrész elején a 20 pontos különbség kiharcolása volt a tét a DVTK számára, de ez ekkor még nem jött össze, 18 pontos előny után, a másik irányba haladt a meccs, Milkovics hármasával 10-re csökkent a hazai előny (48-38). Ám a folytatásban két hazai hármas következett, nyugtatóként. A piros-fehérek kontroll alatt tartották a mérkőzést, a piros-fehér drukkereknek nem volt okuk az izgalomra. A 29. percben Aho T. leindításos kosara után meglett a közte húsz, még több is (61-40), és az utolsó negyed már csak formalitásnak tűnt (63-41).

Az is volt. Garbin hármasával ment 30 fölé a Diósgyőr (72-41), a 34. percben 77-44-nél, vendég időkérést tapsolt végig a hazai publikum. Az idő haladt előre, és a DVTK-nak dolgozott. A hajrában két újabb hazai fiatal, Márkusz és Oláh F. is bevetésre került, velük lett közte 24 a végére (82-58).

A látottak alapján nehezen elképzelhető, hogy a pénteki, fővárosi második meccsnél tovább tartana ez a párharc.

DVTK-Hun-Therm – E.ON ELTE BEAC 82-58 (28-17, 16-11, 19-13, 19-17)

Diósgyőr, 876 néző. V.: Makrai, Fodor A., Rácz Zs.

DVTK-Hun-Therm: GUIRANTES (13/3), Aho N. (8), Bernáth (7/3), JOVANOVIC(12/6), C. Green (10). Csere: Garbin (17/9), Bacsó (-), Kiss A. (6), Aho T. (9/3), Márkusz (-), Oláh F. (-). Vezetőedző: Völgyi Péter.

E.ON ELTE BEAC: M. GREEN (16/3), Angyal (-), Katona (4), Radócz (7/3), Vojtulek (4). Csere: Milkovics (10/6), Tóth F. (3), Zsámár (9/3), Juhász (-), Koch (5/3), Benke (-). Vezetőedző: Mészárosné Kovács Andrea.

Völgyi Péter: – A mérkőzés egyes szakaszaiban nem voltam nyugodt, nem játszottunk jól. Viszonylag gyorsan nagy előnyt szereztünk, de utána elaludtunk, rosszul reagáltuk le az ellenfél agresszív védekezésre, csapdázásra való áttérését, és kívülről nagyon rosszul dobtunk, bár a helyzeteink megvoltak. A második félidőben szereztünk olyan kosarakat, amivel magabiztossá vált a játékunk, és a győzelmünk. Szeretnénk pénteken megnyerni a következő mérkőzést.

Mészárosné Kovács Andrea: – Küzdöttünk, amennyire erőnkből tellett. Nagyon rossz dobóformát fogtunk ki az elején, hullámzó volt a teljesítmény csapaton belül, és a játékosok részéről is, ezen változtatni kell az előre lépéshez. Tudjuk, hogy nem mi vagyunk az esélyesek, ettől függetlenül tudtunk hasznosak lenni, nem adtuk meg magunkat, bár voltak olyan szakaszai a meccsnek, amire nem vagyok büszke. Pénteken, hazai pályán nem szeretnénk könnyen adni magunkat.

A két nyert mérkőzésig tartó párharc állása: 1-0, a DVTK-Hun-Therm javára.

A két fél a következő mérkőzést pénteken, 18.30-tól Budapesten, a Gabányi László sportcsarnokban játssza.