Jégkorong

2023.02.05. 20:25

Lövei hengerelt a középsőben

Vasárnap este véget ért az alapszakasz küzdelemsorozata az Erste Ligában.

A 36., utolsó forduló a hajdúsági megyeszékhelyre szólította a DVTK Jegesmedvék gárdáját. A találkozónak a Macik számára volt nagyobb tétje, ugyanis a harmadik helyért indultak csatába. A hazaiak a 7-10. helyezettek részére kiírt kvalifikációs tornán vesznek részt és csak akkor juthatnak a rájátszásba, ha megnyerik a FEHA19 elleni párharcukat. A Debreceni EAC három teljes sor mellett csonka negyedik formációval vette fel a harcot, míg a diósgyőriek huszonkét játékost neveztek. Kapusuk elé az a Voris állt, aki az FTC-Telekom elleni hazai összecsapáson csereként jutott szóhoz.

Hármat ütöttek

A 12. percben a jó formában lévő és egyre több gólt szerző Lövei (képünkön) a Jegesmacikat juttatta előnyhöz (0–1), majd Bennett és Lövei kapott kisbüntetést, így négy percet kellett kihúzniuk a négy mezőnyjátékosuknak az öt hazaival szemben. Ezt sikerrel tették, így az első szakasz után fórral tértek pihenőre. Érdekesség, hogy az első harmad lőlapja szerinti 15-9-es célzási arány hazai fölényt jelzett, de ez a hokiban általában nem jelent sem előnyt, sem hátrányt.

A 25. percben a volt diósgyőri Mihalik A. palánkra lökésért kapott két percet. A korongot annak rendje és módja szerint járatták a vendégek, aztán Wehrs a kék vonal közeléből lőtt, korongjába pedig a kapu előtt tanyázó Páterka tette bele az ütőjét, a játékszer pedig a hálóba vágódott (0–2). Tíz perccel később Sosunovnak kellett a büntető padra ülnie és ezt az emberelőnyét is beváltotta a Diósgyőr, Lövei egy csel után a bal felső sarokba varrta fel a korongot (0–3). Már 39.34-nél jár az óra, amikor a vendégek pontot tettek a vita végére. Kiss R. a válogatottban is rendszeresen szolgáló védő merészkedett előre és szemből, két lépésről laposan passzolt a ketrecbe (0–4).

A harmadik harmadban Révész jobbról a kapu bal odalába lőtt (1–4), aztán Kiss R.-t fogásért kiküldték, de Miskolczi emberhátrányból betalált és végleg lehűtötte a kedélyeket (1–5).

A piros-fehérek már korábban biztosították helyüket a play-offban, képzeletbeli bronzérmük után a kieséses szakasz rajtját megelőzően alulról, a majdani 5-8. helyezettek közül harmadiknak választhatnak ellenfelet.

Debreceni EAC – DVTK Jegesmedvék 1–5 (0–1, 0–3, 1–1)

Debrecen, 338 néző. V.: Tóth R., Varjú (Kövesi, Vincze D.).

Debreceni EAC: Gönczi (Hetényi) – Jakabfy, Zalamai, Dalecky, Mihalik A., Spirko – Bukor, Vokla, Izacky (1), Novotny (1), Révész 1 – Bogesic, Sosunov, Molnár D., Sági, Versich – Kozma F., Mazzag, Mihalik G. Vezetőedző: György József.

DVTK Jegesmedvék: Voris (Kiss B.) – Kiss R. 1, Vojtkó (1), Galajda, Razumnyak (1), Miskolczi 1 – Wehrs (1), Ilvessuo, Berdnikov (2), Páterka 1 (1), Kuleshov (1) – Bennett, Szirányi, Lövei 2, Blasko, Mattyasovszky (1) – Pecsét, Shkrabov, Vas J. (1), Ritó, Farkas M. Vezetőedző: Tokaji Viktor.

Kiállítások: 6, ill. 8 perc.

György József: – Nem ez volt a mérkőzéssel a célunk. Kapusunkat, Hetényit szerettük volna pihentetni. Egy játékosunk beteg volt, a célunk pedig az volt, hogy négy sorral jól tudjunk játszani. Bizonyos dolgokkal próbálkoztunk, hogy a rájátszásra minden összeálljon. A gólok nagyon bosszantanak, emberelőnyben is gólt kaptunk, ezek speciális dolgok most nem jöttek össze. A Miskolc, amikor belőtte az első gólját, még voltak helyzeteink, de minél nagyobb lett az előnye, annál magabiztosabban játszottak. A mérkőzésen jó volt az energiaszint, tudat alatt viszont sajnos nem erre fókuszáltunk, így a DVTK megérdemelten nyert, gratulálok a csapatuknak.

Tokaji Viktor: – Először az volt a legfontosabb, hogy meglegyen a 3 pont, valamint az, hogy viszontlássuk azokat a dolgokat, amiken az elmúlt hetekben dolgoztunk. A mérkőzés előtt említettem, hogy irányítani szeretnénk a mérkőzést és ezt meg is tettük. A játék minden elemében domináltunk, a speciális egységeink remekeltek. Sikerült emberhátrányból is betalálnunk először ebben a szezonban. Az a hozzáállás, ez a fajta mentalitás kell, hogy a rájátszásban is sikeresek legyünk. Minden dicséret a srácoké, hogy két nappal ezelőtti rozsdás játék nem látszott és nagyon jó, kompakt csapat képét mutattuk, szerintem azok is vagyunk. Most lesz egy kicsit szünet és jöhet a rájátszás.

10. FEHA19 36 3 1 3 29 75–168 14

(Azonos pontszámnál az egymás elleni eredmények rangsoroltak. Az első hat helyezett a negyeddöntőbe jutott, a 7-10. helyezettek játszanak a nyolc közé kiadó két helyért.)