Röplabda: GP-VRCK

2023.01.23. 16:45

Debrecenben kezdik a középszakaszt

A GreenPlan-VRC Kazincbarcika ezen a héten vasárnap már a felsőházban játszik bajnokit.

Vasárnap ért véget az alapszakasz a férfi röplabda Extraligában. Az utolsó játéknapon a Green-Plan-VRC Kazincbarcika együttese három szettben legyőzte a Fino Kaposvár gárdáját, és ezzel – a forduló előtt azonos pontszámmal álló csapatok csatájának megnyerésével – a 3. helyen végzett, és a középszakasz felső házába jutott, a legjobb négy együttes társaságában folytathatja a bajnokságot. A Vegyész az alapszakasz második felében elért remek eredménysorral ért el ide, a hét csapatból ugyanis hatot legyőzött, csak a Debreceni EAC ellen veszített két pontot.
Az alapszakaszban megszerzett pontoknak jelentőségük van, ugyanis a középszakaszba ezt magukkal viszik a csapatok, és ehhez gyűjthetnek még a 6-6 meccsük során további egységeket. Ugyanis a középszakasz lebonyolítása szerint az azonos házban kerültek közül mindenki játszik mindenki ellen, oda-vissza, és a 6 forduló végére kialakult sorrend szerint kapnak majd ellenfelet a rájátszásban, a bajnoki negyeddöntőkben. Úgy, hogy a felsőház legjobbja az alsóház leggyengébben teljesítő gárdája ellen játszik a három győzelemig tartó negyeddöntőben, a felsőház 2. legjobbja az alsóház utolsó előttijével harcol, a felsőház harmadikja az alsóház másodikja, a felsőház negyedikje pedig az alsóház legjobbja ellen küzd.
A GrennPlan-VRC Kazincbarcika a felsőházi szereplését már ezen a héten elkezdi, a sárga-kékek vasárnap 18 órától az alapszakasz 2. helyén végzett Debreceni EAC vendégei lesznek.

8. Kistext JP Auto Mercedes 14 - 2 - 2 4 6 14:38 8
Azonos pontszám esetén a több győzelem, ennek egyezősége esetén a jobb szettarány rangsorolt.

Röplabda: a férfi Extraliga középszakasz felsőházának programja