DVTK vs DEAC: kényszerszünet a Népkertben (fotókkal)

DVTK Jegesmedvék – Debreceni EAC 3–2 (2–1, 0–0, 0–1, 0–0, 1–0) – szétlövéssel

Miskolc, 1195 néző. V.: Soós D., Németh M., Balla, Szabó D.

DVTK Jegesmedvék: Voris (Kiss B.) – Kiss R., Vojtkó, Galajda (1), Miskolczi 1, Mattyasovszky – Wehrs, Ilvessuo 1, Kulesov, Razumnyak (1), Vas J. – Szalay, Illés M., Lövei, Blasko, Farkas M. – Trozsák, Fazakas, Károly R., Pecsét, Ritó. Vezetőedző: Tokaji Viktor.

Debreceni EAC: Hetényi Z. (Gönczi) – Bogesic, Zalamai (1), Dalecky 1, Mihalik A., Spirko (1) – Bukor, Vokla, Izacky 1, Novotny, Smirnov (1) – Jakabfy, Sosunov, Kozma F., Molnár D., Sági M. – Sándor B., Mihalik G. Vezetőedző: György József.

Kiállítások: 6, ill. 4 perc.

A második harmadban jéghiba történt, a középkörben csaknem fél méteres csík keletkezett, a korcsolyák felszántották a küzdőteret és a műszaki személyzet végül nagy erőfeszítéssel tudta játékra ismét alkalmassá tenni a pályát. A mérkőzés mintegy negyven percig állt.

Mivel 60 perc után döntetlen volt az állás, követkiezett az 5 perces hosszabbítás, mindkét oldalon három mezőnyjátékossal. Maradt a 2–2, ezért szétlövés döntött a hazaiak javára. 2 pontot kaptak a diósgyőriek, 1-et a debreceniek.

A 35. fordulóból előrehozott DVTK Jegesmedvék – FEHA 19 mérkőzést szerdán 18 óra 30 perctől játsszák ugyancsak a népkerti jégcsarnokban.

Részletek: később.