Kosárlabda

2022.08.12. 21:00

U18-as leány kosárlabda-Európa-bajnokság: kikapott a magyar válogatott Németország ellen

A Görögországban zajló U18-as leány kosárlabda-Európa-bajnokságon a magyar válogatott a csoportmeccseket két győzelemmel és egy vereséggel – körbeverések miatt – a C jelű kvartett harmadik helyén zárta, így szerdán este a D csoport győztese, Németország ellen lépett pályára a nyolcaddöntőben. A két csapat csatáját egyetlen pont különbséggel a németek nyerték, 56–55 (16–14, 14–13, 18–14, 8–14)-re, így a magyar együttes a folytatásban csak az alsóházban, a 9–16. helyért küzdhet. A nyolcaddöntős meccsen a diósgyőriek játékosa, Oláh Fruzsina csereként 9:02 percet játszott, és 8 pontot szerzett.