A szurkolói csapat kezdett így

A DVTK Dragan Vukmir által irányított labdarúgócsapata történelmet írt hétfőn este.

Hétfőn este a Soroksár SC gárdája elvitte a három pontot Diósgyőrből

Fotó: Ádám János

Történelmet írt hétfőn este a DVTK labdarúgócsapata: a Nemzeti Bajnokság 1937-es bevezetése óta még soha ilyen rosszul nem kezdte az NB-s évadját az élvonalbeli bajnokság alatt szerepelve.

Két vereséggel

A Dragan Vukmir vezetőedző által irányított csapat azzal kerül be a piros-fehérek történelemkönyvébe, hogy két vereséggel nyitotta a másod­osztály 2022/23-as évadját (előbb a BFC Siófok vendégeként 1–0-ra, hétfőn pedig hazai pályán a Soroksár SC-től 2–1-re kaptak ki). Az elmúlt 85 évben ehhez hasonlóra csak akkor volt példa, amikor 2000 nyarán, a diósgyőri labdarúgás szakadékba zuhanását követő újjászervezés után, a szurkolókból verbuvált csapat a hetedik vonalban, a körzeti bajnokságban ehhez hasonlóan két vereséggel nyitott, de ugye ez nem NB-s osztályban történt.

A diósgyőri labdarúgás történetében az NB-s bajnokságok létezése óta ez a 31. évad, amikor nem a legjobbak között szerepelnek, és az eddigi 30-ból 28-at a másodosztályban töltöttek a piros-fehérek (a mostani a 29. évad itt). A már említett 2000/01-es bajnokságot ugyan a hetedik vonalban, két vereséggel kezdte a DVTK, de egy „egyesüléssel”, az őszi évad végén, egy NB III.-as klubbal került közös gyékényre, és ennek köszönhetően a következő évadot a harmadik vonalban kezdhette. A 2001/02-es bajnoki idény végére – a bajnoki osztályok átszervezése miatt – a második vonalban találta magát a DVTK (vagyis két évad alatt összesen öt osztályt ugrott előre a Diósgyőr).

Az élvonal alatti NB-s szereplések során volt már, hogy az első két fordulóban nyeretlen maradt a Diósgyőr: az 1989/90-es évadban két döntetlennel kezdett, az 1994/95-ös bajnokságban vereség után döntetlent ért el, 1996/97 elején pedig egy X után kikapott a csapat, míg a 2020/21-es idénynek az első fordulójában elért döntetlenje után vereség következett.

Az első olyan

Vagyis a diósgyőri labdarúgás 12. árnyékos – nem az élvonal napfényét élvező – időszakában ez a mostani az ötödik olyan évad, amikor az első két meccs egyikén nem tudott nyerni a csapat, de az NB-s bajnoki idények közül ez az első, amikor két vereséggel rajtolt az együttes.

Érdekesség, hogy a másod­osztályú évadok nyitányát tekintve az 1989/90-es évadban produkálta a leghosszabb nyeretlenségi sorozatot a DVTK, akkor nyolc nyeretlen meccs után élvezhették végre a győzelem ízét a piros-fehérek.

A jövő

A mostani két vereség után ezen a héten vasárnap a Tiszakécskei LC vendégeként javíthat a DVTK, a jövő héten szerdán itthon az FC Ajka ellen, öt nappal később pedig a Pécsi MFC vendégeként. Ezt követően a KC Kazincbarcika SC érkezik Diósgyőrbe, majd szeptember első vasárnapján a Gyirmót FC Győr vendégei lesznek a piros-fehérek, aztán a bajnokságban bekövetkező háromhetes szünet előtt az MTK Budapest látogat Miskolcra. És úgy tűnik, hogy a soron következő hat meccs sok mindenre választ adhat.
Az optimisták a következő hetek eredményeitől függetlenül azt is fejben tarthatják, hogy amióta 2015/16-ban visszaállították 20 csapatosra a másodosztály mezőnyét, volt olyan együttes, a Balmaz Kamilla Gyógyfürdő gárdája, amelyik 2016-ban 9 veresége ellenére feljutott az élvonalba, illetve az is érdekes adat, hogy az elmúlt hat évad ­legjobbjai sem tudták a feljutást vereség nélkül abszolválni.

Meccs utáni nyilatkozatok

A hétfőn este lejátszott Diósgyőri VTK – Soroksár SC (1–2) NB II.-es labdarúgó-mérkőzés utáni nyilatkozatok.

Dragan Vukmir (Diósgyőri VTK): – Nagyon nehéz beszélni erről a meccsről. A csapat jól kezdte a mérkőzést, az első 20 percben nyomtunk, és szerezhettünk volna gólokat, de kimaradtak a lehetőségek. Aztán az ellenfél feljött, szerzett egy szép gólt, aztán egy másikat is. Nem mondom, hogy nem akart a csapat, de kapura bátrabban kellett volna játszani. Próbáltunk végig dominálni, a gólunk után megszerezni az egyenlítést, de az utolsó passzok nem jöttek össze, és közben az ellenfélnek is voltak kontrái. Nem lett volna szabad ilyen gólokat kapnunk az első délidőben.

Lipcsei Péter (Soroksár SC): – Nagyon örülünk a 3 pontnak, nem sok csapat fog itt nyerni, ez egy bravúrgyőzelem volt. Az első húsz perc nem a miénk volt, 8-9 szögletet rúghatott a Diósgyőr, nagyon ránk jött. De kivédekeztük ezt az időszakot, utána pedig két parádés gólt rúgtunk. A labdaszerzés után igyekeztünk rávinni a négy védőre a labdát, és Lőrinczy szenzációs találatot ért el. Példaértékű, ahogy hozzáállnak a fiúk, Lisztes is szép megoldással adott gólpasszt Hajdú R.-nek. Azt kértem a játékosoktól, hogy csinálják meg, amit tudnak, ez hellyel-közzel sikerült. Kaptunk ugyan egy gólt, de volt 3-4 meccslabdánk, Harisnak, Hudáknak a helyzetét említhetem. A mérkőzés vége, az utolsó 5-10 perc meleg volt, de a mi életünkben ez a 3 pont óriási dolog.

Labdarúgás: DVTK-szezonkezdetek az NB I. alatti osztályokban