A második hazait is hozták

Itthoni találkozót vívott vasárnap a barcikai másodosztályú futballegyüttes.

MI

Fotó: Ádám János

A labdarúgó NB II. 3. fordulójában vasárnap saját pályáján játszott a KolorCity Kazincbarcika SC együttese. A kék-sárgáknál eltiltás miatt a védelem közepéből hiányzott Heil, de nem kapott helyet a kezdőben az előző héthez képest a sérüléssel bajlódó Nagy J., míg Szekszárdi, Süttő és Székely D. a kispadra ült csupán, ugyanakkor visszatért a támadósorba az első fordulóban megsérült Takács T., valamint lehetőséget kapott a bizonyításra Varga Attila vezetőedzőtől Dvorschák, Hleba, Kállai Z. és Szabó B. is. Legutóbb 2019 szeptemberében játszott a Barcika vasárnapi riválisával – 2–2 lett a végeredmény –, közös történelmük során viszont összesen 15-ször meccselt a Barcika a Budafokkal, és nem is lehetett volna kiegyenlítettebb a párharc: a kezdés előtt 5-5-5 győzelem, döntetlen és vereség volt a mérleg.

Az első említésre méltó momentum az egykori KBSC-játékos, Fótyik mentése volt Takács T. elől a 2. percben, majd a kilépő Tischlert állította meg lesen az asszisztens. A 9. percben Kovács D. vezette egy ideig a labdát a barcikai térfélen, majd 18 méterről a jobb alsó sarkot vette célba, azonban Megyeri bravúrral szögletre tenyerelte a játékszert. Az első negyedóra végén Takács T. adta be a labdát a középen érkező Kurdicsnak, aki azonban rossz ütemben érkezett, így veszély nem alakult ki a vendégek kapuja előtt. Nem volt unalmas a mérkőzés, és két perccel később örülhetett is a hazai publikum: Kállai Z. kapott jó labdát a jobb szélen, betört a 16-oson belülre, majd a hosszú alsó sarkot vette célba, a lövése pedig Fótyikon megpattanva jutott a budafoki kapuba, hiába ért bele Gundel-Takács... (1–0). A 22. percben Németh M. szabadrúgására érkezett középen Tischler, a támadó fejese után a labda azonban nem sokkal a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret. Nem sokkal később Szabó B. szlalomozott a védők között, ziccerbe került, Gundel-Takács azonban remekül robbant ki a kapujából, és elakadt benne a labda. A 35. percben Kovács D. fülelte le a barcikai kapus rövid passzát, majd laposan próbált centerezni a középen üresen érkező Tischlerhez, ám Megyeri II. G. javította a hibáját, és kivetődve megszerezte a játékszert. A félidő hajrájában Németh M. tekert kapura szabadrúgásból, a lövése elszállt a barcikai kapu felett. Ezután még Szűcs mutatta magát, kétszer játszott társ felé, mindkét alkalommal Kovács D.-t szolgálta ki, aki egyszer sem tudott élni a helyzettel.

Gyors gólváltás

A vezetőedzők nem érezték szükségességét a cseréknek a szünetben, amely után a vendégek hagytak ki nagy lehetőséget. A 48. percben barcikai labdavesztés történt a tizenhatosuk közelében, a labdára Tischler csapott le, már csak Megyeri II.-vel állt szemben, de a helyzete kimaradt. Két minutával ezután Kovács D. nem lőtt, helyette Németh M.-hez passzolt, akinek lövése után a labda a kapufát találta el. A 60. percben a barcikai csereember, Székely D. maradt üresen, kiszorított helyzetből azonban 7 méterről ellőtte a labdát a kapu előtt keresztbe. Süttő volt aktív, remekül ment el a bal oldalon a 68. percben, és passzolt Szabóhoz, aki tisztán lőhetett 8 méterről, ám centiméterekkel a jobb kapufa mellett ment el a labda. Ki-ki találkozó zajlott a pályán, ebben a szakaszban a házigazda volt fölényben, azonban a látogatók sem tettek le legalább a pontszerzésről. Olyannyira, hogy a 83. percben hármat frissítettek egyszerre, gólt viszont a KBSC szerzett, Pálinkás remek fejese révén ­(2–0). Ugyanakkor 3 percen belül szépítettek a vendégek, amikor is Györgyi a kapufát találta el, a kipattanót viszont Vaszicsku közelről a kapuba pofozta (2–1). Az eredmény a lefújásig nem változott, a ­KolorCity Kazincbarcika SC egyrészt kijavította az előző heti, békéscsabai 6–1-es fiaskót, másrészt második hazai összecsapását is megnyerte, így három forduló után 6 ponttal áll a táblázaton.

KolorCity Kazincbarcika SC vs. Budafoki MTE 2–1 (1–0)

Kazincbarcika, 600 néző. V.: Hanyecz (Csatári, Horváth R.).

KBSC: Megyeri II. G. – Szemere, Ur, Dvorschák, Hleba, Pálinkás – Kállai (Szekszárdi, 73.), Szabó B. (Rédling, 92.), Csatári, Kurdics (Székely D., 58.) – Takács T. (Süttő, 58.). Vezetőedző: Varga Attila.

Budafok: Gundel-Takács B. – Fótyik, Vaszicsku, Horgosi – Horváth O. (Kalmár, 83.), Nándori (Beke, 61.), Adorján, Németh M. (Györgyi, 83.), Szűcs (Sós, 83.) – Kovács D., Tischler P. (Csonka, 71.). Vezetőedző: Csizmadia Csaba.

Sárga lap: Kállai Z. (72.), Szabó B. (89.), ill. Horváth O. (54.).
Gólszerző: Kállai Z. (17.), Pálinkás (84.), ill. Vaszicsku (87.).
Jók: Szabó B., Pálinkás, Kállai Z., Ur, Dvorschák, Csatári, ill. Adorján, Kovács D., Szűcs.

Varga Attila: – Nehéz ellenfélre számítottunk, és meg is kaptuk. Az első félidőben kihasználtuk egy védelmi megingásukat, a fordulás után azonban nagyon beszorítottak bennünket. Szerencse is kellett a győzelmünkhöz.

Csizmadia Csaba: – Ellenfelünk arra várt, hogy hibázzunk, és mi ezt előzékenyen meg is tettük.

Az NB II. további eredményei

A további eredmények: Gyirmót FC Győr – Békéscsaba 1912 Előre 0–1 (0–0), Soroksár SC – Aqvital FC Csákvár 2–2 (0–1), Szombathelyi Haladás – ETO FC Győr 2–1 (2–1), Szentlőrinc – Szeged-Csanád Grosics Akadémia 2–0 (2–0), MTK Budapest – Dorogi FC 5–2 (2–2), Pécsi MFC – Credobus Mosonmagyaróvár 2–1 (2–0), FC Ajka – HR-Rent Kozármisleny 4–2 (2–2), BFC Siófok – Nyíregyháza Spartacus FC 1–0 (1–0).