NB III

2022.03.07. 09:46

„Egy gyenge színvonalú mérkőzésen szenvedtünk vereséget”

A labdarúgó NB III., Keleti csoportjának, 24. fordulójának mérkőzéseit játszották le a hétvégén.

Diósgyőri VTK tartalék – Termálfürdő FC Tiszaújváros 2–4 (1–2)

DVTK Edzőközpont, 100 néző. V: Muhari.

DVTK tartalék: Bánhegyi - Orosz D. (Bencsík), Ivánka, Mrva, Nagy Á., Jónyer (Girdán), Tóth B., Illés B. (Molnár R.), Benkő P. (Sós M.), Korbély, Oláh B. Vezetőedző: Zsivoczky Gyula.

Termálfürdő FC Tiszaújváros: Herceg P. (Galambvári) - Bocsi, Mahalek, Géringer, Gelsi, Pap Zs., Bussy (Gönczi), Vitelki B. (Nagy D.), Bartusz (Molnár M.), Lőrincz P., Gottfried (Benke N.). Vezetőedző: Vitelki Zoltán.

G.: Korbély (2, mindkettő 11-esből, ill. Vitelki B., Bartusz, Orosz D. (öngól), Nagy D. Jók: Korbély, ill. Vitelki B., Bartusz, Nagy D.

Zsivoczky Gyula: – Hét közben rengeteget gyakoroljuk, mégis rendkívül hibapontos a védekezésünk. Így volt ez most is, mert az ellenfél nem kidolgozott helyzetek után talált be, hanem a megingásainkat használta ki. Hétről hétre saját magunkat verjük meg. Eddig mindig pozitívan álltam a dolgokhoz, most viszont mérges vagyok és elkeseredett. Innentől kezdve nem lehet más célunk, mint hogy megszilárdítsuk a helyünket ebben a bajnokságban. Természetesen mindent el fogunk követni annak érdekében, hogy eredményesek legyünk a következő hetekben. Gratulálok a Tiszaújvárosnak a győzelemhez.

Vitelki Zoltán: – Nagyon készültünk erre a mérkőzésre, mert legutóbb hazai pályán kikaptunk a kiesés ellen menekülő Salgótarjántól, ami mély nyomot hagyott mindenkiben. Ezúttal viszont fegyelmezetten, jól futballoztunk, még akkor is, ha a pálya talaja nem tette lehetővé a folyamatos játékot. A csapat nagy melót tett bele ebbe a találkozóba, amit teljesen megérdemelten nyertünk meg. Úgy is, hogy az ellenfél két tizenegyest lőhetett, emellett azonban komoly lehetősége nem volt a Diósgyőrnek.

Tállya KSE – Békéscsaba 1912 Előre 1–5 (0–3)

Tállya, 100 néző. V.: Nagy A.

Tállya: Kosztyu – Tóth Sz., Mező, Demkó (Bucsák), Nyitrai, Kovács N., Kiss B., Varga K., Szegedi (Varga J.), Baranyi, Bihari. Vezetőedző: Lasztóczi Péter.

Békéscsaba: Tóth A. – Czvalinga (Sipaki), Kasik (Korógyi), Pap (Cservenák), Farkas B., Oláh Á., Bónus, Szabó Cs., Szabó Zs. (Farkas Á.), Zelik (Mágocsi), Varga T. Edző: Brlázs István Gábor.

G.: Kovács N., ill. Szabó Zs. (2), Pap, Kasik, Varga T. (11-esből). Kiállítva: Varga J. (84.). Jók: senki, ill. az egész csapat.

Lasztóczi Péter: – Gratulálok az ellenfélnek.

Brlázs István Gábor: – Remek első fél­idő után kicsit kényelmessé váltunk, de a győzelmünk megérdemelt.

Hidasnémeti VSC – Kisvárda MG tartalék 2–2 (1–1)

Hidasnémeti, 200 néző. V.: Kovács T.

Hidasnémeti: Málik – Illés R., Póti, Takács P., Tóth D. (Magyar), Molnár M. (Holló), Földi, Markovics, Zsiga M., Bartha (Menougong), Zavodni (Tucsa). Edző: Jozef Majoros.

Kisvárda tartalék: Hotra – Hej, Králik P., Perevuznik, Sikorszki, Bíró R., Szőr, Simon M. (Szentes D.), Kirjuhin (Kotroczó), Heles (Avetiszjan), Bokor M. Edző: Kocsis János.

G.: Zsiga M., Takács P. (11-esből), ill. Bokor, Szentes. Jók: Takács P., Illés, Földi, Zsiga M., ill. Hej, Hotra.

Jozef Majoros: – A 2–2-es eredmény reális eredmény. Egy nagyon jó csapat ellen játszottunk egy nagyon jó mérkőzést. Ha egy picit tovább tart a meccs, talán meg is nyerhettük volna.

Kocsis János: – Mind a két félidő első 30 percében azt csináltuk, amit gyakoroltunk hét közben. Fiatalok vagyunk, ezért most a saját magunk kárán kell, hogy tanuljunk. Mert egy elkerülhető büntetőből kaptuk az egyenlítő gólt.

Putnok FC – BKV Előre 0–1 (0–1)

Putnok, 150 néző. V.: Nazsa.

Putnok: Cserepka – Sághy, Petrecsko (Csutora), Katona B., Buda, Szics, Laczkó K. (Nádimov), Dobrovolszki, Gellén, Juhos (Dlehány), Sramkó (Riznicsenkó). Edző: Szala Ákos.

BKV Előre: Horváth G. – Kubó, Girán, Szabó N., Forgács, Ferkó, Csanálosi (Jáger), Busai, Tóth Sz. (Gyurkó), Mile, Szabó Á. (Kiss D.). Edző: Albert Flórián.

G.: Busai. Kiállítva: Busai (63.). Jók: senki, ill. Kubó, Tóth Sz., Szabó N., Forgács.

Szala Ákos: – Egy gyenge színvonalú mérkőzésen szenvedtünk vereséget. Mindent elmond a meccsről, hogy egyik kapusnak sem kellett védenie a 90 perc alatt. Egy peches gól döntött, hiányzott a kreativitás és a vagányság a pályáról, nem játszottunk jól.

Albert Flórián: – Nagyon nehéz mérkőzésen nagyon stabil teljesítményt nyújtottunk. Úgy érzem, hogy egy góllal megérdemelten nyertünk.

Sényő-Carnifex FC – KC-Kazincbarcika SC 1–4 (1–1)

Sényő, 150 néző. V.: Jakab.

Sényő: Járvás L. – Bodó, Klepács K., Fabu (Fenyőfalvi), Toldi (Páll), Kapacina K., Phrakonkham (Vámos M.), Farkas, Schmidt, Kapacina V., Orosz M. Edző: Imrő László, Fiumei Viktor.

KBSC: Megyeri – Szemere, Heil, Ur, Kristófi (Sinanovic), Nagy J. (Székely), Szabó B. (Rjaskó), Dvorschák, Süttő, Kovács D. (Keményffy), Schildkraut (Pinyaskó). Edző: Varga Attila.

G.: Kapacina V. (11-esből), ill. Süttő (11-esből), Szabó B., Kovács D., Keményffy. Jók: Kapacina V., Farkas, ill. Kovács D., Szabó B., Heil, Ur, Dvorschák, Süttő.

Imrő László: – Gratulálok a Barcikának! Sokáig jól játszottunk és megnehezítettük a dolgukat, az utolsó 15-20 percben viszont kijött az erőnlétbeli különbség a két csapat között.

Varga Attila: – Az első perctől kezdve remekül játszottunk. Úgy léptünk pályára, hogy magasan letámadtunk, és megpróbáltuk hamar eldönteni a mérkőzést. Megvolt az esélye, az első tíz percben eldönthettük volna. Jól éreztük magunkat, a csapat megértette a találkozó jelentőségét, hogy hiába tetemes az előny, a végsőkig harcolnunk kell. Fizikálisan rendben voltunk, jó munkát végeztünk.