Női kosárlabda

2022.03.14. 08:45

DVTK: Győzelem, de Győrbe mennek majd (fotókkal, videóval)

Hiába nyert a DVTK, a riválisok is ezt tették, az alapszakasz 5. helyén zártak a piros-fehérek.

Fotó: Bujdos Tibor

A női NB I. 22. fordulójában, szombaton este a Diósgyőri VTK a PINKK Pécsi 424 gárdáját fogadta. A csapatok tabellán elfoglalt helyezése alapján (is) biztos hazai győzelmet ígért a mérkőzés, az alapszakasz zárásán az volt a kérdés, hogy a diósgyőri győzelem hozhat-e előrelépést a tabellán. Ehhez – a diósgyőri bajnokival egy időben – más városokban zajló mérkőzésekre, az NKA Universitas Pécsi EAC és az UNI Győr Mély-Út találkozóira kellett tekingetni, azért szorítani, hogy ez utóbbi két együttes ellenfelei közül legalább az egyik nyerni tudjon.

Vendéggóllal, Zsilinszki hármasával kezdődött a meccs, amire Jovanovic ugyanilyen értékűvel válaszolt, és ezzel beindult a DVTK. Zsinórban 10 hazai pont született, ami csak azért nem lett több, mert egy alapvonali PINKK-bedobásnál nem működött a fehér mezesek csapdája (10–3). A 6. percben lépett pályára a diósgyőriek új játékosa, Kuster, 15–5-ös állásnál. Ez volt a meccs második cseréje, előtte Vincze sérülése miatt Horváth B. be állt be a baranyaiaknál. Az első negyedben Kuster után hazai részről Kányási, Bernáth és Bacsó is pályára került, ők kapták a negyed végi tapsot a lelátóról, Greennel együtt (24–9).

A második játékrészt az az ötös kezdte hazai oldalon, amelyik az előzőt abbahagyta, és közülük Kuster tette le a névjegyét, és szerzett egymás után négy pontot (28–9). A 15. percben Jovanovic triplájával nőtt húsz pont fölé a DVTK előnye (34–12), és ezen a könnyű, játszadozós szombat esti programon kétség nem merült fel azzal kapcsolatban, hogy a piros-fehérek hozzák-e a kötelező győzelmet. A második menet végét jelző dudaszó pillanatában Kányási húzott be egy hármast, nyomatékosítva a hazai fölényt (44–21).

Vendégként kezdik

A harmadik játékrészben is a Diósgyőr dominált, a kitűnően játszó Green centergóljával ment harminc pont fölé a piros-fehér gárda (54–23), majd valamivel később a PINKK a 27. percben 64–28-as állásnál kért időt. A DVTK játékosainak nagy része bár gyengén dobott ekkoriban, ennek ellenére a záró 10 percet 32 pontos fórral várhatták a hazaiak (69–37).

A negyedik játékrész elején más fordulaton tekert a Diósgyőr, és amikor negyven fölé kerültek, baranyai időkérés miatt szakadt meg a játék, a 33. minutában (78–37). 13–0-s hazai etap után tudott betalálni a PINKK, és bár az utolsó percekben kevés szépet láthattunk, a DVTK magabiztosan nyert. Más kérdés, hogy ezzel nem sikerült előbbre lépnie a tabellán, mert az előtte állók közül az UNI Győr Mély-Út és az NKA Universitas Pécsi EAC is győzni tudott, így a rájátszást, a két nyert meccsig tartó negyeddöntőt a jövő hét végén a Győr vendégeként kezdik a diósgyőriek. A hivatalos játéknapok: március 19. (Győr), március 23. (Miskolc), és ha szükséges, akkor március 26. (Győr).

* 1 büntetőpont levonva

A Sopron Basket – AKSC Szekszárd mérkőzést március 19-én 16.30-tól játsszák.

Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény dönt.

A két nyert meccsig tartó negyeddöntők párosítása: Sopron Basket – TFSE-MTK, AKSC Szekszárd – Vasas Akadémia, NKA Universitas Pécsi EAC – Ludovika-FCSM Csata, UNI Győr Mély-Út – Diósgyőri VTK.

A 9–12. helyezett csapatok körmérkőzést vívnak egymás ellen, a kiesés elkerüléséért.

Diósgyőri VTK – PINKK Pécsi 424 95–44 (24–9, 20–12, 25–16, 26–7)

Diósgyőr, 600 néző. V.: Goda, Németh, Vida.

Diósgyőri VTK: Vorpahl (5/3), Aho (7/3), JOVANOVIC (17/9), Kiss A. (5), GREEN (18). Csere: KUSTER (16/6), KÁNYÁSI (11/9), Bernáth (14/6), Bacsó (2), Tóth F. (-), Vég-Dudás (-). Vezetőedző: Völgyi Péter.

PINKK Pécsi 424: Tenyér (2), Szűcs L. (10/6), Vincze (-), Zsilinszki (3/3), DAVIS (18/3). Csere: Horváth B. (2), Horváth Zs. (5), Jáhni (4), Kovács K. (-), Borbás (-), Pucz (-). Vezetőedző: Kovács Dénes.

Völgyi Péter: – A különbség engem is meglep, az ellenfél legjobb játékosának hiánya érződött a PINKK játékán. Kuster jól mutatkozott be, a lányok megcsinálták, amit szerettünk volna. Innentől a Győr elleni negyeddöntőre fókuszálunk.

Kovács Dénes: – Gratulálok a Diósgyőrnek! Sok mindent szerettünk volna gyakorolni a mai meccsen, és megnehezíteni azt, hogy a DVTK készüljön a rájátszásra, egyik sem sikerült. Enerváltan játszottunk, nem volt kellő akarat, tűz. Mujovic kisebb sérülése miatt nem tudott játszani, az ő helyét szerettük volna betölteni, de ebben sem volt előrelépés. Sok siker kívánok a DVTK-nak a rájátszásra.

(A borítóképen: A piros-fehérek nyerték az egyéni párharcokat is. Fotó: Bujdos Tibor)