Röplabda

2022.03.08. 07:48

A négyben folytatja a MEAFC

A MEAFC-Miskolc férfi röplabdacsapata újabb hat meccset vív majd, de bónuszpont nélkül startol.

Molnár István

Fotó: Bujdos Tibor

A hét végén befejeződött az alapszakasz a férfi röplabda NB I. Ligában. A második vonalban a MEAFC-Miskolc együttese pénteken este a Szolnoki RK vendégeként lépett pályára, és miután az egyetemisták 3:1-re nyertek a Tisza partján, megelőzték riválisukat, elfoglalták a felsőházat érő negyedik pozíciót. Ugyan a szolnokiak még vasárnap is játszottak, a Rákosmente csapatának otthonában, de már hiába győztek négy szettben, nem tudták visszaelőzni a miskolciakat, ugyanis pontszámban olyan nagy volt a különbség a két csapat között.

A MEAFC-Miskolc így történetének második NB I. ligás évében bekerült a másodosztály négy legjobb csapata közé, azok után, hogy a tavalyi, 2020/2021-es évadot a 6. helyen zárta ebben az osztályban.

Március 19-én

A folytatásra, a rájátszásra a csapatok nem viszik tovább az alapszakaszban elért eredményeiket, helyette helyezéstől függően bónuszpontokat kapnak: az első kör győztese, a MÁV Előre SC-Foxconn 3 bónuszpontot kap, a második Dág KSE 2-t, a harmadik Vidux-Szegedi RSE 1-et, míg a MEAFC-Miskolc gárdája pont nélkül kezdi a folytatást. A következő körben minden csapat további 6-6 mérkőzést vív (hármat hazai környezetben, hármat idegenben), és ezt követően alakul majd ki a négy gárda közötti sorrend. A versenykiírás értelmében az első helyet megkaparintó klub feljut az Extraligába, ott kezdheti majd a 2022/23-as bajnokságot. A tervek szerint a felsőház csatározásai március 19-én kezdődnek, de a hét második felében már a komplett menetrend ismertté válhat.

9. GLP Nyíregyháza 14 – – – – 2 12 2:42 0

Az utánpótlás-válogatottak az alapszakasz során csak egy alkalommal találkoztak ellenfelükkel.

(A borítóképen: A felsőházban folytatják a miskolciak (sárgában))