Ötre csökkent a különbség (videóval)

Hazai bajnoki meccset vívott vasárnap a Vegyész RC Kazincbarcika gárdája.

MI

Fotó: Kozma István

2022-ben első bajnoki mérkőzésére készülődött vasárnap a Vegyész RC Kazincbarcika férfi extraligás röplabdacsapata, amelynek ellenfele a 8. fordulóban a Fino Kaposvár volt hazai környezetben. A két csapat pár nappal korábban Magyar Kupa-elődöntőt vívott egymással, a csata egy-egy siker után aranyszettel dőlt el az észak-borsodiak javára.

Kiválóan bombázott

Pontos ütésekkel indult az első szett (2–2), majd kétszer centerposzton operált a Barcika, jól. 4–5-nél rosszul értek labdába a vendégek, de Ouyachi is elsiette a pontszerzést, szintén szabálytalan volt. Remekül sáncoltak Páezék, Milovanovic meg outot ütött (8–7), tíznél egymás mellett voltak a felek (10–10). Mo­raes blokkjával 14–12-re vezetett a Vegyész, és kettő volt a csapatok között 16–14-nél is. 17–17-nél minden indult elölről, nagyon kiegyenlített volt a szett, 20–18-nál Demeter György érezte úgy, hogy kell némi szusszanás. 22–19-nél közel volt a hazai vezetés, 22–21-nél viszont Vegyész-idő jött, aztán 23–24-nél ismét. Milovanovic kiválóan bombázott, s ezzel előnybe került a vendéggárda (23–25).

Szoros csata

A második menetben, 2–3-nál a háló a dunántúliakkal volt, de Szabó D. vezetésével, ászaival már 6–4 volt a házigazdának. A következő barcikai pontnál Demeter edző kért időt, majd 8–7-nél barcikai kollégája. A pályaválasztó 11–9-re „ment”, de csak 11–11-ig. Szabó D. tette közé ismét a két pontot, majd Ciupa belépett nyitásnál. Hosszú menetet Blázsovics fejezett be (15–13), míg 17–14-nél három egység volt a Barcika javára. Blázsovics távolról szállva hozta a 20–16-t, mire kikérte második idejét a Fino. 22-21–nél Toronyai Miklós cselekedett hasonlóan, ismét szoros volt a hajrá, azonban Milovanovic rontott, Blázsovics pedig ászt szervált (25–22).

A harmadik játszma kezdetén a mérkőzés addigi legeredményesebbje, Blázsovics vitte a prímet a VRCK-nál (3–3), az állás pedig döntetlen maradt (6–6). A hazai szakvezető kért pihenőt 6–7-nél, jól tette, kicsit kizökkent a Kaposvár (9–8). Ciupa nem hitte el, hogy hosszú lett a nyitása (12–11), majd Moraes érkezett szépen középen (14–12). Hasonlóképpen zajlott ez a szett, mint az előző kettő, feszülten, ide-oda pontokkal, aztán 15–16-nál Toronyai szakvezető nyúlt a dolgok menetébe. Ciupa ütött, lenn maradt a földön (17–18), fájt a keze, Péter B. jött helyette. Ciupa visszajött 17–20-nál, ő egyenlített szervájával (20– 20). Kielégítő volt a színvonal (22–22), 23–24-nél Demeter időzött, Blázsovics hosszút nyitott (23–25).

Az ötödik döntött

A negyedik szettet jól kezdte a Vegyész (6–3, 9–5), elkapta a fonalat a házigazda, hullámvölgyben volt a vendégcsapat. 14–6-nál nagyon nagy volt a különbség, érett az ötödik felvonás. Juhász és Szabó D. blokkja volt csodálatos, de ezután csak négy volt közte (16–12), szükség is volt a rövid pihenőre. Nem borult fel a játszma menete (19–14), majd ezután feljött a Fino 19–17-re és 21–19-re. A szett utolsó perceiben Páez szervált hatásosan (23–19), 24–22-nél a plafon a hazaiakkal volt (25–22).

A befejező szettben is folytatódott az öldöklő küzdelem (5–5), a térfélcserére 8–7-nél került sor. 9–7-nél Demeter szólt közbe, a Barcika nagyon vissza akart vágni az őszi, sima kaposvári vereségért. Ez sikerült (15–11). A két csapat közti pontkülönbség a bajnoki tabellán egy ponttal ötre csökkent, a somogyiak javára.

Vegyész RC Kazincbarcika vs. Fino Kaposvár 3:2 (-23, 22, -23, 22, 11)

Kazincbarcika, 350 néző. V.: Szabó P., Szarka.

Vegyész RC: Páez 5, Juhász 11, Moraes 7, BLÁZSOVICS 22, SZABÓ D. 17, CIUPA 15. Csere: Dudás (liberó), Csizmadia, Bibók, Péter B. Vezetőedző: Toronyai Miklós.

Fino Kaposvár: Garchet 4, HUBICSKA 14, Ouyachi 1, Sandoval 16, Bögöly 10, MILOVANOVIC 18. Csere: Bozóki (liberó), Vasquez 6, Kiss M. 1, Radovic 1. Megbízott vezetőedző: Demeter György.

Toronyai Miklós: – A sok beszélgetésnek hála úgy néz ki, hogy valami beindult. Lehet sok volt a hiba, de a nyitásokkal rizikóznunk kellett. A végén megint a küzdeni tudás volt az, ami a sikert eredményezte. Most jól jön egy kis szünet, szeretnénk tovább folytatni a felzárkózást az élbolyhoz.

Demeter György: – A kupameccseken mindig valamelyik csapat idegesebben játszott, a hibák most is megvoltak, de mindkét csapat határozottabb volt, mint a kupában. Ilyen különbséggel ki lehet kapni Barcikán, nem volt ez egy rossz meccs, akár nyerhettünk is volna.

(A borítóképen: Ötszettes csatát vívtak a felek)