Kosárlabda NB I/B

2021.12.05. 13:00

A miskolciak győztek, a tiszaújvárosiak nem

A női kosárlabda NB I/B Piros csoport, 9. fordulójának várható vasárnapi mérkőzése:

Diósgyőri VTK U23 vs. MTK-TFSE II.

(Diósgyőr, vasárnap 18.45)

Vaszi Ádám, a Diósgyőri VTK U23 edzője: – Új feladatot kaptam a klubon belül, a kadetcsapattól kineveztek a másodosztályú együttes edzőjének, és őszintén szólva nagy várakozásokkal tekintek az új kihívás elé. Tudom, hogy nem lesz könnyű dolgunk, ez már a hét folyamán is kiderült, ugyanis meglehetősen kevés edzésen és meglehetősen szűk létszámban jelentek meg a játékosok, mert a kerethez tartozók többségének különböző meccseken kellett részt venniük. Emiatt csak vasárnap derülhet ki, hogy pontosan kire számíthatok, ezt még a meccs előtt közvetlenül megrendezésre kerülő, az első csapat Sopron elleni bajnokija is befolyásolhatja. De mindentől függetlenül, mindenkitől, aki a meccsen játéklehetőséghez jut, a legjobbat várjuk.

A férfi NB I/B Zöld csoport, 11. fordulójának mérkőzései:

Ceglédi KE vs. Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 113–69 (30–19, 32–19, 29–20, 22–11)

Cegléd, 50 néző. V.: Minár, Lengyel, Sentényi.

Phoenix KK: Gerőcs (10), Drahos (5/3), Hajdú (-), Taskó (-), Frikker (10/6). Csere: Szilasi (-), Asszú Ádám (8), Asszú Áron (14), Szabó N. (3), Molnár B. (6), Zmijarevic (6), Kovács Z. (7). Vezetőedző: Siska János.

Siska János: – Gratulálok a Ceglédnek a győzelemhez. Amit megbeszéltünk, és amit gyakoroltunk a mérkőzés előtt, abból sajnos szinte semmit sem tudtunk megvalósítani. Amíg nem tudunk több energiát beletenni az idegenbeli találkozókba, addig nem fogunk nyerni.

MEAFC-Miskolc vs. Debreceni EAC U23 75–55 (9–18, 21–8, 21–13, 24–16)

Miskolc, 150 néző. V.: Gál, Domán, Marton.

MEAFC-Miskolc: Kozák M. (12/3), Pintér (-), Orliczki (4), Sándor (10/6), Cseh (12). Csere: Szicsák (-), Ungi (10/6), Csák (7/6), Tóth B. (6), Nyíri (1), Lajsz (6), Ragályi (7/3). Vezetőedző: Váczi Péter.

Váczi Péter: – Nagy tanulság számunkra az, hogy nem lehet így kezdeni mérkőzést, mint ahogyan mi tettük az első negyedben, hogy nem koncentrálunk az első perctől fogva. Aztán a második negyedtől, kemény munkával visszahoztuk a meccset, és zsinórban harmadszor nyertünk. Nem szeretnénk azonban itt megállni, ezen az úton kell tovább mennünk, az első tíz percből tanulva.