DVTK kosárlabda

2021.11.03. 20:59

Újabb siker az új csarnokban (videóval)

A diósgyőri női kosárlabdacsapat szerda este nemzetközi kupameccsen diadalmaskodott.

Fotó: Bujdos Tibor

A női kosárlabda Európa Kupa F-csoportjának 4. fordulójában szerda este a Diósgyőri VTK együttese magyar riválisát, a Ludovika-FCSM Csata csapatát fogadta.

A harmadik

Az új diósgyőri sportcsarnokban ez volt a harmadik mérkőzése, tétmeccse a piros-fehér együttesnek, és annyiban volt ez más, mint az előző kettő, hogy ezúttal már nem csak a bérletesek tekinthették meg a találkozót, ugyanis jegyeket is árultak a nemzetközi kupa összecsapásra. A találkozó előtt a háromszoros Magyar Kupa-győztes diósgyőri klub a kupasikereket elért szereplőket köszöntötte. Az ünnepélyes labdafeldobást az első alkalommal bajnoki érmet, bronzot szerzett, 1958/59-es diósgyőri csapat egyik, még élő tagja, a 84 éves Szukup Márta végezte el. A két magyar gárda nemzetközi kupacsatájára nagyjából félháznyi publikum jött össze, ami a régi helyszínen, a miskolci városi sportcsarnokban telt házat jelentett volna.

Az ultrák a korábban megszokotthoz képest nagy létszámban voltak jelen, és egy rézfúvós zenekar is emelte a lelátói hangulatot.

9-0-s széria

A meccs eleje nem a hazai együttesé volt (0-4), a Csata fegyelmezett védekezéssel igyekezett távol tartani magától a DVTK-t (4-9). A 8. percben Jovanovic duplája után először volt az előny a piros-fehéreknél, majd Green következett, és máris sokkal jobban mutatott az eredményjelző (13-9). Kár, hogy a negyed végén egy hármassal ebbe ,,belecsúnyított” Gyöngyösi (13-12).

A második menet elején Kiss A. triplájának tapsolhatott a publikum, aki ezzel pontzuhatagot indított el. Négy perc alatt 5, illetve 2 akciógól született, és a 15. perc elején Kiss A. újabb találata, ezúttal duplája után vendég időkérés következett (24-16). A folytatásban is jobban lepattanozó piros-fehérek Green centergóljával mentek 10 pont fölé (30-19), a negyed hajrája viszont a Csatának sikerült jobban (30-24).

Aho triplái

A térfélcsere után Aho köszönt be egy hármassal, majd Jovanovic következett palánk alólival, kétszer egymás után (37-24). A folytatásban egy picit összeszedettebb lett a Csata játéka, de amikor a 25. perc elején Green behúzta saját maga hatodik dupláját, és ezzel már 13 pontnál járt, a fővárosiak időt kértek (44-31). Mivel ezt követően Carey fél percen belül kétszer is eredményesen fejezett be támadást, Földi edző is a szünet mellett döntött. Ez jót tett csapatának, és amikor Aho a 28. minutában a hármas mögül betalált, nehéz volt elképzelni, hogy innen még felállhat a fővárosi együttes (49-35). Hát még akkor, amikor ezt megismételte, és a remekül játszó Kiss A. ezt még két büntetővel megfejelte (54-37).

A meccs ,,meg volt nyerve” a DVTK részéről, a piros-fehér drukkerek nyugalomban gyönyörködhettek csapatuk játékában, és az impozáns csarnokban. A szűk rotációval játszó csapatok meccsének utolsó felvonásában Jovanovic találatával lett közte húsz (57-37), és négy percre volt szüksége a Csatának ahhoz, hogy a negyedik negyedben betaláljon. A fővárosiak a végére annyira azért összeszedték magukat, hogy ne legyen csúfos a vereségük, de ezt a meccset teljesen megérdemelten nyerte meg a több jó egyéni teljesítménnyel előrukkoló hazai együttes. A DVTK az új csarnok harmadik meccsén a harmadik győzelmét aratta.

Diósgyőri VTK vs. Ludovika-FCSM Csata 69-49 (13-12, 17-12, 24-13, 15-12)

Diósgyőr, 1600 néző. V.: Smiljanic (szerb), Katic (horvát), Radinovic (montenegrói).

Diósgyőri VTK: Medgyessy (6), AHO (14/12), Kányási (-), JOVANOVIC (14), GREEN (20/3). Csere: KISS A. (13/3), Bernáth (-), Tóth F. (2), Bacsó (-), Vég-Dudás (-). Vezetőedző: Földi Attila.

Ludovika-FCSM Csata: Horváth B. (-), Simon Zs. (8/6), Lelik (2), Hegedüs (4), Carey (8). Csere: Böröndy (2), GYÖNGYÖSI (21/15), Balogh L. (-), Toman (4), Angyal (-). Vezetőedző: Tursics Krisztián.

Földi Attila: – Nehéz mérkőzés volt, az elején görcsösen, kapkodóan játszottunk. A nagy szurkolótábor előtt hamar el akartuk dönteni a meccset, de ezt egy olyan komoly csapat ellen, mint a Csata, nem lehet. Támadásban voltak jó időszakaink, és mindössze 49 pontot kaptunk, ennek köszönhető a győzelem, és ezen belül annak, hogy két játékosunk, Aho és Kányási kimagaslót nyújtott védekezésben.

Tursics Krisztián: – Maximálisan megérdemelt a Diósgyőr győzelme, gratulálok nekik. Mi gyengén játszottunk, védekezésben puhák voltunk, támadásban szenvedtünk, semmi sem sikerült. Várható volt, mivel három naponta játsszuk a meccseket, hogy a sok jó mérkőzés után jön hullámvölgy is. A sztandard emberek jó teljesítménye elmaradt, jól jön a szünet, remélem, hogy Zele vissza tud majd térni, mert nagyon hiányzik a rotációból.

A csoport másik mérkőzésén: Orman Genclik (török) vs. NIKA Syktyvkar (orosz) 84-89 (24-25, 15-25, 32-7, 13-32).