Megyei I.

2021.11.07. 19:18

„A novemberi jó idő megzavarta a csapatunkat, három pontrúgás, három gól” (videóval)

A labdarúgó megyei I. osztály 13. fordulójában hét meccset játszottak a hétvégén.

Fotó: Ádám János

Bánhorváti – Alsózsolca 3–2 (0–2)

Bánhorváti, 110 néző. V.: Füleki.

Bánhorváti: Molnár M. – Kismarton B., Magyar M., Kazvinszki, Kovács P., Lukács G., Kréti, Kónya (Válint), Hallgató, Lovasi, Bodó (Ignácz R.). Edző: Mátyás József.

Alsózsolca: Stumpf – Vadász (Csattos), Juhász T., Lippai, Bóna, Makónyi, Tamás G., Szajky, Kis-Orosz, Horváth Sz., (Urbán), Erdei-Nagy (Remeczki). Edző: Varacskai István.

G.: Ignácz R., Lukács G., Kovács P., ill. Horváth Sz., Lippai. Jók: az egész csapat, ill. senki. Ifi: nincs.

Mátyás József: – Sok fordulópont volt a mérkőzésen. Az első tíz percben gólokkal vezethettünk volna, ehelyett kaptunk két szépségdíjas találatot, de annyira nem örültünk neki, mint a vendégek. Az első félidőben rossz volt a kommunikáció a pályán, a szünetben átbeszéltük ezt a részt is, és a második félidőben csapatként működve, sok helyzetet kidolgozva, megérdemelten nyertük meg a mérkőzést. A második félidő hatalmas gratuláció a csapatnak.

Varacskai István: – Első félidőben eldönthettük volna a mérkőzést, második játékrészben csak kerestük magunkat.

Encs – Felsőzsolca 0–1 (0–0)

Encs, 100 néző. V.: Haraszin.

Encs: Furik – Horváth B., Vajkó (Molnár J.), Leskó (Varga A.), Varga M., Király, Péter I., Bodnár M., Vígh, Ferenci V. (Gergely A.), Balog B. Edző: Gyulai József.

Felsőzsolca: Giák – Kupcsik, Balogh D., Moroncsik (Hankó), Lippai (Kovács Sz.), Mikola, Varga L. (Szakáczki), Proczner (Molnár D.), Csendom, Dlehány, Varga B. Edző: Tóth Rajmund.

G.:Kovács Sz. Kiállítva: Mikola (36.). Jók: Vígh, Balog B., Horváth B., Bodnár M., ill. az egész csapat. Ifi: nincs.

Gyulai József: – Sajnálom a csapatot, mert ma nagy erőket mozgósítottunk a győzelem megszerzése érdekében, végig irányítva a mérkőzést, viszont a hetek óta tartó gólképtelenségünkön nem tudunk javítani. Mielőbbi felépülést a sérültjeinknek és betegeinknek.

Tóth Rajmund: – Ma nem játszottunk jól, viszont hatalmasat harcoltunk. Tudtuk, hogy jó csapat az Encs, és csalóka a táblázaton elfoglalt helye. Nagy küzdelem volt a pályán, de a végén egy gyönyörű fejes góllal sikerült megnyernünk a mérkőzést. A csapat küzdeni tudásból jelesre vizsgázott.

Sajóbábony – Gesztely 1–5 (1–3)

Sajóbábony, 150 néző. V.: Séra.

Sajóbábony: Gergely R. – Tóth T., Turcsik, Oláh R. (Kecskés), Titkó, Tóth I., Németh D., Huszti D. (Varga Zs.), Lakatos R., Sebők, Rontó A. (Horváth Z.). Elnök: Hronyecz Norbert.

Gesztely: Szegő – Pataki G., Sikur, Bogyó (Bacsó), Majdanics, Mészáros Gy. (Lőrincz B.), Berta I., Szabó B., Horváth S., Erdélyi (Glonci), Bóta. Edző: Simon Imre.

G.:Lakatos R., ill. Bogyó (3), Szabó B., Erdélyi. Kiállítva: Varga Zs. (63.). Jók: senki, ill. az egész csapat. Ifi:1–4.

Hronyecz Norbert: – Sajnálom a történeteket, és szégyellem magam a csapat helyett is. Mindezek mellett volt egy nagyképű, arrogáns játékvezető, akinek a szabályokkal kapcsolatos tudása hiányos. Az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy ma nagyon gyengén futballoztunk. Remélem több játékos elgondolkodik azon, hogy van még egy következő fél szezon is, viszont vannak játékosok, akik ezzel tisztában vannak.

Simon Imre: – Magabiztos győzelem született, gratulálok Glonci Brendon első felnőtt mérkőzéshez.

MVSC-Miskolc – Mezőcsát 3–0 (2–0)

Miskolc, 100 néző. V.: Tari.

MVSC-Miskolc: Péter G. – Fodor P., Kövér, Subert A., Nagy Z., Potyka (Tasi), Kele, Kovács B. (Sipos), Sztankovics (Figeczki), Sebestyén D. (Tóth T.), Polényi. Edző: Jordán András.

Mezőcsát: Asztalos G. – Bubenkó, Rontó R. (Kállai), Dobos, Veréb, Urbán (Kemény), Szász, Illés R., Balog I., Nagy D. (Késely), Károlyi R. Edző: Nagy Zoltán.

G: Fodor P., Sztankovics, Tasi (11-esből). Jók: Sebestyén D., Fodor P., Nagy Z., Polényi, Tóth T., Kele, ill. Veréb. Ifi: 7–4.

Jordán András: – Tudtuk, hogy a kötelező mindig nehéz, ez is az volt. A rögzített játékhelyzetek játszották a főszerepet, amivel az első játékrészben, megrajzoltuk az i betűt, a második közepén pedig feltettük rá a pontot.

Polgár Péter, technikai vezető: – A novemberi jó idő megzavarta a csapatunkat, három pontrúgás, három gól.

Bőcs – Mezőkeresztes 2–4 (2–1)

Bőcs, 60 néző. V.: Farkas Zs.

Bőcs: Varga Á. – Kramcsák, Siskó, Irhás, Orosz T. Lakatos L. (Gaál), Matesz, Blaskó (Nyircsák), Kerekes M. (Szabó I.), Titkó, Szabó Zs. Edző: Zsiga Gyula.

Mezőkeresztes: Kertész V. – Nagy Á., Gondos (Burka), Fekete M., Csirmaz, Sebestyén G., Vámosi Cs., Borók (Németh M.), Tekse, Nagygyörgy Á. (Molnár M.), Gáspár M. (Vámosi R.). Edző: Kertész Péter.

G: Orosz T., Lakatos L., ill. Borók (3), Burka. Jók: Nyírcsák A., Orosz, Szabó Zs. ill. Borók (a mezőny legjobbja), Sebestyén G., Tekse, Csirmaz. Ifi: 2–4.

Zsiga Gyula: – A második félidő elején nyomás alatt tartottuk a vendégeket, de a harmadik gólt nem sikerült megszerezni. Az ellenfél „bomba gólokkal” megfordította a mérkőzést. Úgy gondolom, azért a döntetlent megérdemeltük volna. További sikereket Keresztesnek!

Kertész Péter: – Korán lezárhattuk volna a mérkőzést, helyette hátrányban mentünk szünetre, a második félidőben viszont meglőttük a gólokat. Az összképet nézve megérdemelt a győzelem. További sok sikert a Bőcsnek.

Borsodnádasd – Aszaló 1–3 (0–1)

Borsodnádasd, 100 néző. V.: Csikai.

Borsodnádasd: Gál – Lélek, Nagy D., Danyi, Tóth M., Halász, Agócs (Konyha), Csoma, Papp, Török R., Szemere. Edző: Gyárfás Gábor.

Aszaló: Kiss B. – Figeczki, Bodnár Cs., Lázi, Erdélyi, Szőcs, Ganyi, Meczkó, Gaál (Balog B.), Lakatos V., Kiss E. Edző: Hanyecz Béla.

G: Konyha, ill. Erdélyi, Balog B., Lázi. Jók: senki, ill. az egész csapat, Ifi: 6–1.

Tankó Roland, elnök: – A rengeteg hiányzónk ellenére is volt esélyünk a pontszerzésre, a mai vereség azonban nemcsak azon múlt, hogy kevesen voltunk...

Hanyecz Béla: – Hajtós, küzdelmes mérkőzésen, végre igazi csapatként működtünk, és teljesen megérdemelten gyűjtöttük be a három pontot.

Mezőkövesd tartalék – Emőd 1–1 (1–0)

Mezőkövesd, 60 néző. V.: Vinter.

Mezőkövesd tartalék: Jaksi – Csomós, Bodnár A., Bacsó, Gíber, Budai G. (Lekli), Porkoláb Botond (Fajkó), Juhász V., Lénárt P. (Tóth O.), Porkoláb Bence, Sipos (Új-Nagy B.). Edző: Hevesi Tamás.

Emőd: Bánhegyi – Varga K., Petruska L. (Máté R.), Boszák, Németh Cs., Jakab Sz. (Vörös M.), Dorogi, Bodnár Z. (Petruska G.), Eperjesi, Balogh B., Fekete Á. Edző: Vass László.

G.: Gíber, ill. Eperjesi. Jók: Bacsó, Bodnár A., Csomós, ill. az egész csapat. Ifi: nincs.

Hevesi Tamás: – Kezdem megszokni, hogy minden mérkőzésen rengeteg helyzetet dolgozunk ki, melyeket kevés sikerrel értékesítünk.

Vass László: – Egy nagyon fiatal és gyors csapat ellen, értékes pontot szereztünk. Megérdemeltünk már egy kis sikerélményt.

Pénteken játszották: Cigánd – Edelény 3-0.

Labdarúgás: a megyei I. osztály állása

1. Cigánd SE 13 11 – 2 42-12 33

2. BTE Felsőzsolca 13 8 3 2 34-17 27

3. Gesztelyi FC 13 7 4 2 36-16 25

4. MVSC-Miskolc 13 8 – 5 32-31 24

5. Bánhorváti SE 13 7 2 4 26-23 23