Mezőkövesd Zsóry FC vs. Újpest FC

2021.10.31. 20:11

Tordai egy pontot megmentett

A hazaiak kapusa a ráadásban büntetőt védett, így maradt a döntetlen a fürdővárosban.

Mezõkövesd, 2021. október 30. A mezõkövesdi kapus, Tordai Örs György Árpád (b) védi az újpesti Junior Tallo (j) tizenegyesét az OTP Bank Liga 11. fordulójában játszott Mezõkövesd Zsóry FC-Újpest FC labdarúgó mérkõzésen Mezõkövesden 2021. október 30-án. Mezõkövesd-Újpest FC 2-2. MTI/Vajda János

Fotó: Vajda János

Az NB I.-es bajnokság 11. fordulója keretében szombaton délután találkozott a Mezőkövesd Zsóry FC és az Újpest FC. A hazaiaknál nem szerepelhetett az eltiltott Pillár, míg a kapu elé állt Tordai révén a sárga-kékek újoncot avattak. A vendégeknél némi meglepetésre Tallo csak a cserepadra került.

Jó meccs volt

Volt ezen a mérkőzésen minden, ami a labdarúgásban előfordulhat: négy találat, két öngól, három kapufa (mindhármat a fővárosiak hozták össze), nagy küzdelem, remek iram, széleken vezetett támadások, remek beadások, fordulatok, kihagyott büntető és végül (talán igazságos) pontosztozkodás. Nyerhetett volna akár az egyik, akár a másik fél, az persze igaz, hogy a lefújás után inkább a hazaiak örültek, a nehéz helyzetben lévő vendégek pedig szomorkodtak. A csereként beállt robosztus Tallo lehetett volna az összecsapás hőse, de két kapufája után elrontotta a 11-esét – vagy inkább az egész találkozón kiválóan dolgozó Tordai volt résen. A remek időben játszott találkozó jó propagandát jelentett és amióta Supka Attila Mezőkövesdre érkezett, hét ponthoz jutottak a dél-borsodiak. Akik a hét végén a Paks ellen ismét otthon gyarapíthatják pontjaik számát és ha diadakmaskodnak, akkor szinte páholyba lőhetik magukat.

A találkozón sok jó egyéni teljesítmény akadt, a játékos rangsor élére a matyók portása került: ritkán adatik meg egy sportoló életében, hogy elsőre nyomban a mezőny legjobbja lesz. Érdekes párharcot vívtak a pálya szélén sétálgató trénerek is: az egyik kettőt, a másik hármat cserélt egyszerre, akiket pedig beküldtek, azok is nagyszerűen vették fel a fordulatszámot. Az MZSFC (a Magyar Kupa kieséstől eltekintve) minden kétséget kizáróan rendezte sorait, előkelő helyen áll, biztonságos távolságra a kiesőktől, az Újpest pedig jelezte, hogy senki ne írja le, igényt tart az élvonalbeli tagságának meghosszabbítására.

(A borítóképen: A mezőkövesdi Tordai Örs kapus védte az újpesti Tallo büntetőjét)

Mezőkövesd Zsóry FC –Újpest FC 2–2 (1–1)

Mezőkövesd, 1500 néző. V.: Solymosi (Buzás, Vígh-Tarsonyi).

Mezőkövesd Zsóry FC: Tordai (7) – Farkas D. (6), Szépe (5), Kocsis G. (5), Lakvekheliani (6) – Cseke (5), Karnitski (5) – Vojtus (5), Cseri (6), Nagy D. (–) – Jurina (6). Vezetőedző: Supka Attila.

Újpest FC: Banai (6) – Kastrati (6), Koutroumpis (5), Diaby (5), Antonov (6) – Csongvai (6), Mitrovic (6), Mack (6), Katona (6) – Koné (6), Beridze (6). Vezetőedző: Michael Oenning.

Csere: Nagy D. helyett Calcan (6) a 27., Vojtus helyett Drazic (6) a 60., Cseke helyett Chrien (5) a 60., Beridze helyett Viana (–) a 66., Katona helyett Tallo (6) a 66., Koné helyett Bjelos (6) a 66., Cseri helyett Madarász (–) a 78., Lakvekheliani helyett Vadnai (–) a 79., Kastrati helyett Simon K. (–) a 79. percben.

Sárga lap: Kocsis G. a 37., Lakvekheliani a 41., Koutroumpis az 52., Mack a 89. percben.

Gólszerző: Jurina (1–0) a 18., Kocsis G. (öngól, 1–1) a 26., Koutroumpis (öngól, 2–1) a 61., Bjelos (2–2) a 81. percben.

Supka Attila: – Nem játszottunk olyan lendületesen, mint a Debreceni VSC és a Budapest Honvéd ellen, fáradtak voltunk, sokat kivett belőlünk a szerdai, Szeged elleni százhúsz perces kupatalálkozó. Ennek ellenére jól kezdtünk, a széleken bontottuk meg ellenfelünk védekezését és a vezetést is sikerült megszereznünk. A bekapott gól azonban megfogta a csapatot, de szünet után újra előnybe kerültünk és 2–1 után le kellett volna hozni a meccset. Viszont az egy pontot is meg kell becsülnünk, ráadásul az érkezésem utáni három mérkőzésen hét pontot szereztünk, ez pedig jó teljesítmény. Bízom benne, hogy a Paks ellen frissebbek leszünk, ugyanis szeretnénk három pontot szerezni a válogatott szünete előtt.

Michael Oenning: – Elveszítettünk két pontot. A 2–1-es hazai vezetés után nagy nyomást gyakoroltunk ellenfelünkre, a hajrában kiharcoltunk egy 11-est, amely óriási lehetőség volt a győzelem megszerzéséhez, sajnos nem tudtuk kihasználni. Csalódott vagyok az eredmény miatt, viszont nagyon jól játszottunk. A helyzetkihasználáson javítanunk kell az elkövetkezendő időszakban. Sok bíztató dolgot láttam és a csapat mentalitását dicséret illeti.

Percek, események

18. perc: Cseke-Cseri-Nagy D. volt a labda útja. Utóbbi beadott, Jurina pedig 5 méterről, jobbról a kapu közepébe fejelt, 1–0.

26. perc: Csongvai jobb oldali beadása után a menteni igyekvő Kocsis G. fejéről a jobb alsó sarokba vágódott a labda, 1–1.

40. perc: Koné 10 méterről a bal kapufát találta el.

61. perc: Cseri átadása után Calcan egy lövőcsel után 17 méterről célozta meg a kaput, a labda pedig az ötös környékén álló Koutroumpis-ról a kapu közepébe vágódott, öngól, 2–1.

75. perc: Tallo 6 méterről a bal kapufára lőtte a labdát.

82. perc: Mitrovic szabadrúgását Bjelos 7 méterről, ballal a jobb felső sarokba emelte, 2–2.

92. perc: Tallo 12 méteres lövése a jobb kapufáról oldalra pattant, majd Mackot Jurina buktatta. A megítélt 11-est Tallo végezte el, jobb lábas, jobb sarokra tartó lövését Tordai gyors vetődéssel mentette.

Labdarúgó NB I., 11. forduló

MTK Budapest – Debreceni VSC 1–1 (1–0)

Gólszerző: Miovski (12.), ill. Ferenczi (65.).

Gyirmót FC Győr – Ferencvárosi TC 0–2 (0–0)

Gólszerző: Uzuni (47.), Nguen (85.).

Kisvárda Master Good – Zalaegerszegi TE FC 5–0 (2–0)

Gólszerző: Navratil (19., 33.), Camaj (73., 82., 85.).

Puskás Akadémia FC – Budapest Honvéd 3–1 (1–1)

Gólszerző: Plsek (45+2., 71., a másodikat 11-esből), Mezgrani (87., öngól), ill. Nono (16.).