Cselgáncs

2021.10.31. 07:00

Miskolciak az U23-as Európa-bajnokságon

Egy hét múlva, november 5-én a budapesti Ludovika Arénában kezdődik az U23-as cselgáncs Európa-bajnokság.

Péntek reggelig 39 ország 319 judósának nevezése érkezett meg a szervezőkhöz, vagyis írhatjuk, hogy a koronavírus-járvány ellenére hatalmas létszámmal rendezik meg a huszonhárom évnél fiatalabbak idei kontinensbajnokságát. A járvány persze alaposan rányomja a bélyegét a rendezvényre, a résztvevők ugyanis az elmúlt hónapok során már sok világverseny kapcsán megismert buborékban töltik majd a napjaikat, a buborékba csak alapos tesztelés után kerülhetnek be, s csak a kijelölt szálláson vagy az eseménynek otthont adó sportcsarnokban tartózkodhatnak.

A szervező bizottság egyelőre nem döntött arról, hogy az U23-as Európa-bajnokság megnyitja-e kapuit a nézők előtt. A jó adottságú Ludovika Aréna alkalmas arra, hogy a nézők külön bejáraton érkezve, az esemény résztvevőivel nem érintkezve legyenek jelen, de a járványhelyzet az elkövetkező napokban alakulhat úgy, hogy valamennyi sportoló és kísérő egészségének biztonsága érdekében zárt kapuk mögött bonyolítsák le a sportág rangos tornáját. Utóbbi esetben az érdeklődők a világhálón keresztül követhetik majd az eseményeket, az Európai Judo Szövetség oldalán élő közvetítést láthatnak valamennyi küzdőtérről, s a folyamatosan frissített eredménylistákat is elérhetik.

A kontinensbajnokság résztvevői egyébként már november 2-tól elfoglalják az U23-as Eb hivatalos szállását, ahol természetesen edzési lehetőséget is biztosítanak számukra. Az Eb első hivatalos eseménye a sorsolás lesz, amelyre november 4-én 16 órakor kerül sor.

A program

November 4., csütörtök

16.00: sorsolás

November 5., péntek

10.00: selejtezők

16.00: döntők, bronzmérkőzések

Férfi 60 kg (címvédő: Konsztantyin Szimeonidisz, orosz; magyar induló: Naji Dávid, Kaposvári JK; Vida András, Győri AC)

Férfi 66 kg (címvédő: Mattia Miceli, olasz; magyar induló: Szeredás Botond, Nippon Sport JC)

Férfi 73 kg (címvédő: Victor Sterpu, moldovai; magyar induló: –)

Női 48 kg (címvédő: Melanie Vieu, francia; magyar induló: Mamira Luca, Toto Sport)

Női 52 kg (címvédő: Nina Estefania Esteo Linne, spanyol; magyar induló: Gyertyás Róza, Koroncó-Tutti; Igaz Laura, BHSE)

Női 57 kg (címvédő: Pieruni Cornelisse, holland; magyar induló: Kármán Andrea, UTE; Kriza Anna, Miskolci VSC)

Női 63 kg (címvédő: Joanne van Lieshout, holland; magyar induló: Varga Brigitta, KSI SE; Özbas Szofi, Békés Megyei Kano JSE)

November 6., szombat

10.00: selejtezők

16.00: döntők, bronzmérkőzések

Férfi 81 kg (címvédő: Tato Grigalasvili, grúz; magyar induló: Rajkai Róbert, MTK Budapest; Tóth Benedek, MTK Budapest)

Férfi 90 kg (címvédő: Luka Majsuradze, grúz; magyar induló: Sáfrány Péter, Miskolci VSC; Gőz Roland, MTK Budapest)

Férfi 100 kg (címvédő: Mathias Madsen, dán; magyar induló: Vég Zsombor, Ceglédi VSE)

Férfi +100 kg (címvédő: Sipőcz Richárd, magyar; magyar induló: Sipőcz Richárd, Széchenyi Egyetem SE)

Női 70 kg (címvédő: Lara Cvjetko, horvát; magyar induló: Czerlau Jennifer, Miskolci VSC)

Női 78 kg (címvédő: Inbar Lanir, izraeli; magyar induló: Sági Nikolett, KSI SE)

Női +78 kg (címvédő: Laura Fuseau, francia; magyar induló: –)

November 7., vasárnap

10.00: selejtezők

16.00: döntők, bronzmérkőzések

Vegyes csapatverseny (először rendezik meg; Magyarország indul: Szegedi Dániel, Szeredás Botond, Gőz Roland, Sáfrány Péter, Vég Zsombor, Sipőcz Richárd, Kármán Andrea, Kriza Anna, Özbas Szofi, Varga Brigitta, Farkas Szilvia és Sági Nikolett)

Huszonöt magyar győztes

Az U23-as kontinensbajnokságok 2003 óta íródó történetében a mieink hatvanhat alkalommal állhattak dobogóra, s huszonötször szólt a Himnusz magyar győzelem tiszteletére.

A magyar érmesek

Arany (25)

Csernoviczki Éva (48 kg; 2003, Jereván – nem hivatalos Eb)

Neu Gábor (66; 2003, Jereván – nem hivatalos Eb)

Hadfi Dániel (100; 2004, Ljubljana)

Csernoviczki Éva (48; 2006, Moszkva)

Bor Barna (+100; 2006, Moszkva)

Burján László (60; 2007, Salzburg)

Baczkó Bernadett (57; 2007, Salzburg)

Bor Barna (+100; 2007, Salzburg)

Csernoviczki Éva (48; 2008, Zágráb)

Baczkó Bernadett (57; 2008, Zágráb)

Bor Barna (+100; 2008, Zágráb)

Joó Abigél (70; 2009, Antalya)

Ungvári Attila (73; 2010, Szarajevó)

Joó Abigél (78; 2010, Szarajevó)

Zámbori Bence (66; 2011, Tyumeny)

Tóth Krisztián (81; 2011, Tyumeny)

Joó Abigél (78; 2011, Tyumeny)

Szabó Franciska (70; 2012, Prága)

Joó Abigél (78; 2012, Prága)

Hagyó Gábor (66; 2013, Samokov)

Tóth Krisztián (90; 2013, Samokov)

Gercsák Szabina (70; 2015, Pozsony)

Gercsák Szabina (70; 2016, Tel-Aviv)

Özbas Szofi (63; 2019, Izsevszk)

Gőz Roland (90; 2019, Izsevszk)

Sipőcz Richárd (+100; 2019, Izsevszk)

Sipőcz Richárd (+100; 2020, Porec)

Ezüst (10)

Baczkó Bernadett (57; 2003, Jereván – nem hivatalos Eb)

Szabó Brigitta (63; 2006, Moszkva)

Mészáros Anett (70; 2006, Moszkva)

Csernoviczki Éva (48; 2007, Salzburg)

Ungvári Attila (73; 2009, Antalya)

Krizsán Szabolcs (81; 2009, Antalya)

Krizsán Szabolcs (81; 2010, Szarajevó)

Szabó Csaba (60; 2016, Tel-Aviv)

Pupp Réka (48; 2016, Tel-Aviv)

Pupp Réka (48; 2018, Győr)

Vég Zsombor (100; 2020, Porec)

Bbronz (31)

Budai Anita (70; 2003, Jereván – nem hivatalos Eb)

Budai Anita (70; 2004, Ljubljana)

Bor Barna (+100; 2004, Ljubljana)

Perge Ilona (48; 2005, Kijev)

Baczkó Bernadett (57; 2005, Kijev)

Szabó Brigitta (63; 2005, Kijev)

Mészáros Anett (70; 2005, Kijev)

Perge Ilona (52; 2006, Moszkva)

Baczkó Bernadett (57; 2006, Moszkva)

Burján László (60; 2006, Moszkva)

Ungvári Attila (66; 2007, Salzburg)

Joó Abigél (63; 2007, Salzburg)

Mészáros Anett (70; 2008, Zágráb)

Maros Barbara (52; 2009, Antalya)

Gáspár Eszter (63; 2009, Antalya)

Gorjánácz Zsolt (66; 2011, Tyumeny)

Gáspár Eszter (63; 2011, Tyumeny)

Gorjánácz Zsolt (66; 2012, Prága)

Tóth Krisztián (90; 2012, Prága)

Szabó Franciska (70; 2013, Samokov)

Pupp Réka (48; 2015, Pozsony)

Salánki Evelin (78; 2015, Pozsony)

Fogasy Gergő (100; 2015, Pozsony)

Demeter Bendegúz (+100; 2015, Pozsony)

Szabó Katinka (52; 2016, Tel-Aviv)

Gercsák Szabina (70; 2017, Podgorica)

Gercsák Szabina (70; 2018, Győr)

Kárpáti Emese (+78; 2018, Győr)

Tóth Benedek (81; 2019, Izsevszk)

Szigetvári Mercédesz (+78; 2019, Izsevszk)

Gőz Roland (90; 2020, Porec)

Szigetvári Mercédesz (+78; 2020, Porec)

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a boon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a boon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában