Mezőkövesd Zsóry FC

2021.10.03. 20:55

Mindent kihagytak, és megint kikaptak

Ismét vereséget szenvedett vendégként a Mezőkövesd Zsóry FC élvonalbeli labdarúgócsapata.

Fotó: Földi Imre

Az NB I.-es bajnokság 8. fordulóját is vendégségben játszotta a fürdővárosiak együttese: a dél-borsodiak szombaton délután a Puskás Akadémia FC otthonában léptek pályára. Az öt forduló óta nyeretlen alakulatát Pintér Attila vezetőedző – aki néhány napja indulatos nyilatkozatban bírálta játékosait – hét helyen változtatta meg a legutóbbi, MTK Budapest elleni találkozóhoz képest.

Cseri kimaradt

A legbátrabb mellőzése mindenképpen Cserihez köthető: a korábbi válogatott középpályás hetek óta formán kívül futballozik, a kispadra kerülése ezért nem okozott meglepetést. A hazaiaknál szerepet kapott az a Csirmaz, aki Mezőkövesden nevelkedett.

A sárga-kékek ziccerével kezdődött a találkozó. Drazic halomra cselezte az otthoni védőket, a nehezét végrehajtotta, majd az ötösről, ballal a kivetődő Tóth B.-be vágta a labdát. Ezt követően kockázatvállalás nélküli futball zajlott a gyepen, a kapuk alig kerültek veszélybe. A mezőnybeli birkózást követően a 19. percben teljesen váratlanul szereztek vezetést a dunántúliak, bár a szögletük utáni szituáció azt bizonyította, hogy a beívelések mindig veszélyesek lehetnek. (A jelenetet a zsűri is ellenőrizte, és a találatot szabályosnak tartotta.) Három perc múlva Slagveer az ötösről célozta meg a kaput, a visszafutó Lakvekheliani becsúszva, bravúrral mentette a hálóba tartó gurítást.

Drazic második ziccere

A VAR-nak később is volt szerepe, amikor a kövesdiek esetleges büntetőjét kellett elbírálni, és ezt végül elvetették. Iparosfutball zajlott a pályán, és nem sokkal a szünet előtt a vendégek elveszítették (a Cseri melletti) másik játékmesterüket. Besirovic előzőleg ütközött Deutschcsal, aki először elpöckölte a labdát, majd utána belerúgott a középpályásba, akit először ápoltak, de nem sikerült „össze­drótozni”, így lecserélték. Az első félidő ráadásában (Pintér Csaba indokoltan négy percet hosszabbított) Drazic kihagyta a kihagyhatatlan, az ötös közeléből jobb belsővel méterekkel lőtt a keresztléc fölé. Önmagáért beszélt a mérleg: a hazaiak négy próbálkozásukból egyszer találták el a kaput, ebből gólt szereztek, míg a kövesdiek eggyel többször céloztak, a nullásért.

Madarász elrontotta

A folytatásra Cseke helyett a támadó Jurinát küldte be az MZSFC mestere, így már három vérbeli csatár volt a pályán, sőt az 56. percben Cserit és Vojtust is beküldte Pintér Attila, de mint később kiderült, csapatának játékát ezekkel a változtatásokkal sem tudta túlságosan felpörgetni. Baluta csavarása a lécről pattant az alapvonalon túlra, majd az eddig is halvány mérkőzésen ráült az eredményre a Puskás gárdája, a kövesdiek játékából pedig hiányzott az átütő erő. A második félidő derekán a mezőkövesdiek trénere az egyik cseréjét is lecserélte: Vutov helyett Nagy D.-t dobta frontba. Cseri megpróbálta mozgatni társait, a 85. percben például abszolút helyzetbe hozta Madarászt, aki 11 méterről, jobbal a háló bármelyik részébe lőhette volna a labdát, de kissé alányúlt, így lábáról fölé zúdult a játékszer. A látogatónak ezúttal sem ment a játék, veresége jogos, bár az abszolút helyzetei alapján könnyen ponthoz vagy pontokhoz juthatott volna. A Puskás Akadémia FC a közepesnél gyengébb teljesítménnyel szerezte meg a győzelmet, és ez mindent elárul a találkozóról.

Puskás Akadémia FC – Mezőkövesd Zsóry FC 2–0 (1–0)

Felcsút, 822 néző. V.: Pintér Cs. (Horváth R., Szécsényi).

Puskás Akadémia FC: Tóth B. (6) – Csirmaz (5), Nunes (6), Stronati (6), Deutsch (5) – Plsek (6), Favorov (6) – Slagveer (5), Baluta (7), Nagy Zs. (6) – Kozák (5). Vezetőedző: Hornyák Zsolt.

Mezőkövesd Zsóry FC: Piscitelli (6) – Farkas D. (5), Kocsis G. (5), Szépe (5), Lakvekheliani (5) – Cseke (5), Karnitski (5), Besirovic (–) – Calcan (4), Drazic (5), Madarász (4). Vezetőedző: Pintér Attila.

Csere: Besirovic helyett Vutov (4) a 38., Deutsch helyett Gera D. (5) a 46., Cseke helyett Jurina (5) a 46., Calcan helyett Cseri (6) az 56., Drazic helyett Vojtus (5) az 56., Vutov helyett Nagy D. (–) a 75., Kozák helyett Puljic (–) a 77., Slagveer helyett Komáromi (–) a 77., Baluta helyett Corbu (–) a 85. percben.

Sárga lap: Lakvekheliani a 8., Nunes a 74., Vojtus a 76., Nagy Zs. a 82., Komáromi a 92. percben.

Gólszerző: Lakvekheliani (öngól, 1–0) a 19., Baluta (2–0) a 63. percben.

Hornyák Zsolt: – Sokat vártunk erre a győzelemre, ne felejtsük, hogy a bajnokság is félbeszakadt a válogatott meccsei miatt. Tudtuk, hogy a jól védekező Mezőkövesd vár ránk, végül a két gólunk mellett hiányérzet is maradt bennem, mert több lehetőségünk is akadt. Az utolsó passzok esetében görcsösek vagyunk, sokat kell még dolgoznunk, mert ez alapdolog. A szünet után sok pontatlanság is becsúszott, a fiúk hozzáállása persze rendben volt, köszönöm a játékukat.

Pintér Attila: – A találkozó elején ott folytattuk, ahol legutóbb abbahagytuk, hiszen ismét voltak lehetőségeink a gólszerzésre, de ezeket kihagytuk, majd a góloknál olyan hibákat követtünk el, amelyek elkerülhetők. A játékosok mindent megtettek ugyan, de most ilyen szériában vagyunk. Egy-két játékosnak el kell gondolkodnia azon, hogy min kell változtatnia, és majd elválik, hogy mi lesz.

19. perc: Baluta bal oldali szögletét Plsek továbbcsúsztatta, Favorov és Lakvekheliani mozdult a labdára, amely végül a védőről pattant a kapu bal oldalába, öngól, 1–0.

64. perc: Plsek átadása Balutához került, aki egy cselt követően jobbal, 18 méterről a jobb alsó sarokba bombázott (Piscitelli még hozzáért a labdához, de nem tudta kiütni), 2–0.

(A borítóképen: Besirovic megsérült, a vendégek pedig elbuktak)

NB I., 8. forduló

Újpest FC – Gyirmót FC Győr1–3 (0–3)

Gólszerző: Kasztrati (52.), ill. Varga B. (11., 27., a másodikat 11-esből), Szegi (16.).

Debreceni VSC – Mol Fehérvár FC1–1 (0–0)

Gólszerző: Ugrai (86., 11-esből), ill. Kodro (92., 11-esből).

Zalaegerszegi TE FC – MTK Budapest2–0 (1–0)

Gólszerző: Koszta (11., 85.).

Paksi FC – Ferencvárosi TC 1–3 (0–1)

Gólszerző: Kinyik (63.), ill. R. Mmaee (45+6, 65.), Laidouni (74.).