Kosárlabda: NB I/B

2021.10.25. 09:00

„Még sokat kell dolgoznunk ahhoz, hogy a bajnokság első felébe tartozó csapatokat meg tudjuk szorítani”

Női kosárlabda NB I/B, Piros csoport, 5. forduló

Kanizsai Vadmacskák SE vs. Diósgyőri VTK U23 72-58 (19-18, 16-16, 20-8, 17-16)

Nagykanizsa, 30 néző. V.: Koncsek, Szecsődi.

Diósgyőri VTK U23: Balla (13/6), Szabó J. (-), Bacsó (17/3), Suhajda (16/9), Vég-Dudás (8). Csere: Tóth B. (-), Molnár E. (-), Nagy R. (2), Győrffi (-), Király (2). Edző: Ábrahám Márta, Bozsó Ádám.

Bozsó Ádám: – A lányok az első félidőben makulátlanul végrehajtották, amit elterveztünk, remek intenzitással játszottak, nem volt kivetnivaló sem a támadásaikban, sem a védekezésükben. Sajnos a harmadik negyedben hiányzott az az energia, ami addig jellemezte a csapatot, az ellenfél agresszív védekezése megzavart minket, a szűk rotációnk ezt megszenvedte. Ezt követően csak futottunk az eredmény után, és bár kikaptunk, összességében elégedett vagyok a lányok teljesítményével.

Férfi kosárlabda NB I/B, Zöld csoport, 5. forduló

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC vs. MEAFC-Miskolc 97-92 (19-26, 22-19, 23-17, 33-30)

Győr, 50 néző. V.: Szalai, Esztergályos, Tóth B.

MEAFC-Miskolc: Kozák M. (22/6), Tóth B. (21/3), Ragályi (3), Csák (5/3), Cseh (-). Csere: Pintér (12/6), Szögi (21), Bíró (6), Szicsák (2), Ungi (-), Sándor (-), Orliczki (-). Vezetőedző: Váczi Péter.

Váczi Péter: – Gratulálok a Győrnek, mert nagyon nagy energiákat mozgósítottak a győzelemért. Színvonaltalan, rettentő gyenge játékvezetést láttunk, és nem akarom ezzel felmenteni a csapatomat, de nagyon örültem volna, ha egyenlő feltételek mellett tudunk Győrben mérkőzést játszani. Ez ma egyáltalán nem történt meg. A hazai csapatnak még egyszer gratulálok, mert rengeteget beletettek a meccsbe, de az enyémeknek is, mert szerintem így nagyon nehéz volt játszani.

Újpest-MT vs. Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 123-86 (28-20, 31-21, 32-25, 32-20)

Budapest, 50 néző. V.: Vida, Ntasis, Gruber.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK: Drahos (18/3), Gerőcs (8), Molnár B. (7/3), Lajsz (16), Kovács Z. (13). Csere: Hajdú B. (3/3), Szabó N. (9), Szilasi (-), Asszú Áron (8), Asszú Ádám (4), Frikker (-), Drizner (-). Vezetőedző: Siska János.

Siska János: – Gratulálok az Újpestnek, a játék szinte minden szegmensében jobb volt, mint mi. Ők más célokért küzdenek, de az biztató, hogy láttam sok olyat, amit gyakoroltunk az edzéseken. Még sokat kell dolgoznunk ahhoz, hogy a bajnokság első felébe tartozó csapatokat meg tudjuk szorítani.