DVTK

2021.10.03. 21:00

Folytatódott a diósgyőri lejtmenet

Kikapott, és zsinórban a harmadik meccsén maradt nyeretlen a feljutásra ácsingózó DVTK.

Berecz Csaba

Szeged 2021.10.03. Grosics akadémia DVSC NBII. labdarúgó mérkőzés Képen: Fotó: Török János TJ DM délmagyar

Fotó: Török János

Az NB II 11. fordulójában, vasárnap kora este a Diósgyőri VTK együttese a Szeged-Csanád GA csapatának vendége volt. A forduló előtt azonos pontszámmal álló csapatok számára ezen az összecsapáson az volt a tét, hogy melyik gárda tud felfutni az élbolyra, egy győzelemmel.

Öt helyen változott

A DVTK kezdőcsapata öt helyen változott a legutóbbi bajnokihoz, a szerdai, III. kerületi TVE elleni 1–1-hez képest. Eperjesi sárga lapok miatti eltiltását töltötte, Zsemlye sérülés miatt nem volt bevethető, Németh M., Bokros és Bertus számára pedig csak a kispadon jutott hely. Hegedűs J. betegség, Karan, Suljic, Orosz D. és Danilovic pedig sérülés miatt nem lehetett keretben. Viszont Polgár és Szatmári eltiltása után visszatért a kezdőbe, és szerdai becserélése után Bárdos, Szeles és Kocsis, ezúttal az első sípszóra készülődhetett.

Rövid idő alatt

A meccset a DVTK nyitotta jobban, a piros-fehérek mezőnyfölénye, az ellenfél térfelén zajló focija azonban helyzetet hosszú ideig nem hozott. A hazai csapat védekezésre rendezkedett be, és a labdaszerzések után kontrával szerettek volna zavart okozni a vendégek kapuja előtt. A meccs első negyede ezzel a két hiábavaló próbálkozással telt el, a játékból annyit lehetett kiolvasni, hogy a DVTK-nak jobban kellene a győzelem. Ahogy már oly sokszor ebben az évadban idegenben, a Diósgyőr most is hátrányba, rövid idő alatt ráadásul két gólosba került. A 23. percben a vendég védelem a kaputól 22 méterre nem tudott felszabadítani, Kovács M. passzánál Kocsis lemaradt az emberéről, a labda balra került Kővárihoz, aki 10 méterről a kapuba lőtt (1–0). Nem sokáig volt ez az állás, ugyanis a diósgyőriek nem vették komolyan Horváth K.-t, aki 28 méterről nagy lövést eresztett el, a labda pedig a bal felső sarokban akadt meg (2–0). Tíz perccel később először kellett kapura tartó labdát hárítani a hazai kapusnak, Könyves bal felső sarokra tartó fejesét fogta meg. Három minutával később háromra nőhetett volna a hazaiak előnye, ha Haruna labdaszerzését követően Gréczi kihasználja a ziccert. Ám nagy helyzetben, 14 méterről, jobbról, néhány centivel a jobb kapufa mellé gurított. A 41. percben Molnár G.-nek volt egy olyan kapura tartó lövése, aminél Molnár F.-nek vetődve kellett védenie.

Szépítés

A szünetben hármat cserélt Kondás Elemér, a DVTK vezetőedzője, és két változtatás is (Szeles helyett Hornyák, Bárdos helyett Bokros) azt a célt szolgálta, hogy a támadójáték javuljon. És ez így is lett, a Diósgyőr, ahogy az első játékrész elején, ezúttal is a hazai csapat térfelére nyomult, a 48. percben egy szöglet után Szűcs K. fejesét bravúrral védte a hazai hálóőr. Az 56. percben azonban Molnár F. már tehetetlen volt, egy szöglet után nem sokkal, Bokros passzolt középre Szatmárihoz, a belső védő pedig 18 méterről a jobb alsó sarokba lőtt (2–1). A 66.-ban Molnár G. a kapu fölé bombázott, de ekkoriban a szegediek már nem a saját térfélre beállós focit játszották, igyekeztek a középső, illetve a támadó harmadukban gurigázni. A DVTK ment a döntetlenért, de igazán nagy helyzetei nem adódtak. A 75. percben Bokros közeli lövését fogta meg Molnár F., majd válaszként, hat minutával a rendes játékidő letelte előtt, egy hazai kontrából születhetett volna gól, ám Póser és Szatmári közösen mentett. A 88. percben Temesvári lőtt a bal kapufa mellé, és bár a 94. percben volt egy nagy egyenlítési lehetősége a Diósgyőrnek, de Könyves beadását után Horváth Z. fejesét bravúrral védte a szegedi kapus, így az eredmény nem változott.

A DVTK-nak ez volt a negyedik olyan meccse az évadban, amikor kétgólos hátrányba került, és ami kétszer sikerült, az harmadszorra nem, ezúttal nem tudott pontot menteni a piros-fehér együttes. A vereséggel zsinórban három nyeretlen meccsnél tart a Diósgyőr, és immár 7 pont távolságra van a feljutást jelentő helytől. Most két hét szünet következik a bajnokságban, és a trendeket ismerve nem lenne meglepő, ha a következő bajnokin már nem Kondás Elemér lenne a DVTK vezetőedzője.

Szeged-Csanád GA – Diósgyőri VTK 2–1 (2–0)

Szeged, 2897 néző. V.: Szőts (Medovarszki, Csatári).

Szeged-Csanád GA: Molnár F. – Ódor, Temesvári, Pejovic, Kővári – Simon Á., Kovács M. – Gréczi (Dobos, 67.), Horváth K. (Lestyán, 80.), Kóródi (Gajdos, 56.) – Haruna (Daru, 80.). Vezetőedző: Dragan Vukmir.

Diósgyőri VTK: Póser – Polgár, Szatmári, Szűcs K., Bárdos (Bokros, 46.) – Szeles (Hornyák, 46., Horváth Z., 76.), Oláh B. – Kocsis (Jurek, 46.), Molnár G., Zsolnai (Bertus, 87.) – Könyves. Vezetőedző: Kondás Elemér.

Sárga lap: Ódor (6.), ill. Bárdos (23.).

Gólszerző: Kővári (23.), Horváth K. (25.), ill. Szatmári (56.).

Jók: Molnár F., Temesvári, Pejovic, Kővári, Kovács M., ill. Szatmári, Póser.

Dragan Vukmir: – Nagyot küzdöttünk most is, mint eddig mindig. Az első félidő egyértelműen a mienk volt, sőt ha bemegy a ziccer, még nagyobb lehetett volna a különbség. A Diósgyőr jó képességű játékosokból áll, sok labdarúgó képes egy villanással gólt szerezni, ez látszott a szünet után. A gólt helyezkedési hibából kaptuk, de a lényeg a győzelem. Ilyen szurkolótábor előtt muszáj így futballozni. Megmutatta a karakterét a csapat, most teljesen rendben vagyunk.

Kondás Elemér: – A Szeged a semmiből rúgott két gólt, nekünk meg sajnos két méterről sem sikerült betalálni. Ha pedig eltaláltuk a kaput, a szegedi kapus védett. Úgy tűnik, ez most kevés, és több játékosnak minőségben javulnia kell. Tudta mindenki, mire vállalkozik, amikor Diósgyőrbe igazolt, a nyomást bírni kellene. Az én részemet, felelősségemet vállalom, de ezt meg kell tennie a labdarúgóknak is.