2021.10.06. 09:30

A legeredményesebb a BVSC lett

Szombaton Miskolcon rendezték meg az Avas-kupa – Csordás József-emlékversenyt.

Fotó: Bujdos Tibor

A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Karate Szövetség és a Justitia Fuji-Yama SE közösen rendezte meg október 2-án Miskolcon, az Egyetemi Körcsarnokban az Avas-kupa – 15. Csordás József nemzetközi karate-emlékversenyt. Az eseményen a 2006. szeptember 24-én csupán 36 évesen elhunyt karatemesterről, sensei Csordás Józsefről emlékeztek meg a szervezők.

A meghívásos versenyen mintegy 370 nevezéssel 3 nemzet 24 egyesületének több száz karatékája mérte össze tudását 5 küzdőtéren. A 66 kategória között utánpótlás- és haladó versenyszámok is szerepeltek a kata (formagyakorlat) és kumite (küzdelem) különböző korosztályaiban a 6 évesektől a szeniorokig, vagyis a 35 év felettiekig. Ezúttal szivacskumite és shiko dachi versenyszámok is voltak a legkisebbek számára. A 66 trófea és a több száz érem méltó gazdára talált.

A Shotokan Salonta

A külföldiek közül Nagyváradról, Nagyszalontáról és Kassáról is részt vettek karatékák a versenyen, míg a legnagyobb hazai klubok, az MTK, az UTE, a BVSC, a BHSE, a Budaörs is szerepelt. A kupán tiszteletét tette dr. Mészáros János, a Magyar Karate Szakszövetség elnöke. Kiemelt vendég volt a fiatalon elhunyt Csordás József családja is.

Sokéves hagyomány, hogy kiemelésre kerülnek a legeredményesebb női, illetve férfi versenyzők, valamint a legtöbb érmet gyűjtő egyesület. Idén a serleg különdíjakat a lányok esetében Kiss Maja (MTK, 1 arany, 1 ezüst), a fiúknál Graser Gellért (BVSC-Zugló, 2 arany) vehették át. A legeredményesebb hazai csapat a BVSC-Zugló lett 11 arany-, 5 ezüst- és 9 bronzéremmel, amelyet a Dynamic és a Bátaszék követett. A legeredményesebb külföldi klub a Shotokan Salonta lett.