NB II.

2021.05.10. 08:30

Kiesett az NB II-ből a Kazincbarcika

Vasárnapi vereségével a Kazincbarcika és a Kaposvár is kiesett a másodosztályból.

KolorCity-Kazincbarcika SC – Gyirmót FC Győr 1–2 (0–1)

Kazincbarcika, 100 néző. V.: Németh (Belicza, Rózsa).

KolorCity-Kazincbarcika SC: Horváth L. – Oldal, Dávid Z. (Mikló, 46.), Fótyik, Farkas A. – Németh T. (Kovács M., 46.), Toma – Tóth-Gábor K. (Kalmár, 71.), Csősz, Korbély (Kovac, 79.) – Tóth L. Vezetőedző: Kriston István.

Gyirmót FC Győr: Hársfalvi – Major, Karacs, Széles, Szegi – Vass Á. – Radics (Heffler, 57.), Nagy P., Hajdú (Szatmári, 80.) – Simon, Lencse (Herjeczki, 79.). Vezetőedző: Csertői Aurél.

Jók: Fótyik, Farkas A., Csősz, ill. Major, Karacs, Vass Á., Nagy P.

Kriston István: – Szerettünk volna meglepetést okozni a feljutásra aspiráló csapat ellen. Az első félidőben kiegyenlített játék folyt a pályán, egy demoralizáló kapott gól után vissza tudtunk jönni a meccsbe. Az utolsó pillanatig megtettünk mindent azért, hogy pontot vagy pontokat szerezzünk, de ismét az utolsó percekben újra egy 11-esből gólt kaptunk, és ezzel eldőlt a mérkőzés.

Csertői Aurél: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, ez be is következett, mert a hazaiak az életükért játszottak. Egy kicsit feszültebbek voltunk, mert számunkra vízválasztónak számított a találkozó. Örülök, hogy a hajrában sem jöttünk zavarba, elértük célunkat, három pontot szereztünk.

35. perc: Oldal pontatlan hazaadását követően Simon startolt rá a labdára, de amikor megszerezte azt, akkor a kimozduló Horváth L. buktatta. A megítélt büntetőből Lencse jobbal a balra mozduló kapus mellett a kapu jobb oldalába lőtt, 0–1.

51. perc: Vass Á. hazaadása után a kirúgásra készülő Hársfalvi A. lábáról leperdült a labda, ami így Korbély K. elé került, ő pedig 4 méterről az üres kapuba helyezett, 1–1.

86. perc: Újabb büntetőt ítélt a játékvezető a Gyirmótnak, miután Kovacnak kezére pattant a labda a 16-oson belül. Heffler a jobb alsó sarokba lőtte a labdát, Horváth a másik irányba vetődött, 1–2.