Nem csak a jégkorongban és a vízilabdában kiemelkedőek a borsodi sportolóink, hanem egyéb sportágakban is.

Diósgyőr, zárt kapuk mögött. V.: Kalydy.

Diósgyőri VTK: Ádám A. – Williamson, Byrne, Palama, Barker – Vig (Horváth L., 91.), Stackel, Sandu, Vachter – Higgins (Branyiczki, 87.), Bradic. Vezetőedző: Fórizs Sándor.

Kelen SC: Erős – Ács (Tarpataki, 55.), Tatai K. (Tatai O., 76.), Horváth L., Haraszti (Terhes, 69.) – Tagyi, Árvay, Barkóczi – Telek-Sümegi, Balázs (Herczik, 76.), Kókány (Szanyi, 69.). Vezetőedző: Könczey Zsolt.

Gólszerző: Sandu (2), Vachter, Branyiczki.

Fórizs Sándor: – Gratulálok a lányoknak a magabiztos sikerhez! Bízom benne, hogy a következő mérkőzéseken is így fognak küzdeni és hajtani, mint ahogy ezen a meccsen tették. Branyiczki Majának pedig külön gratulálok az első labdaérintéséből szerzett góljához, ami egyben az első NB I.-es találata is volt!

Könczey Zsolt: – Jó mentalitásban kezdünk, nagyon jól támadtuk a labdát, több helyzetet kidolgoztunk az első félidőben, még mindig be kellene lőnünk ezeket. Gyakorlunk, rutint szerzünk folyamatosan, az ember nem tud mást tenni, mit pozitív marad és elhiszi, hogy még sikerülhet. Nagyjából 70 percig eléggé jól néztük ki, de sajnos a második félidőben már nem volt veszélyes támadásunk.

Labdarúgás: NB II., 33. forduló

Budaörsi SC – KolorCity-Kazincbarcika SC 3-2 (0-0)

Tatabánya, zárt kapuk mögött. V.: Veizer (Horváth, Bertalan).

Budaörsi SC: Szabó B. – Menyhárt, Zsidai, Kékesi, Pintér D. – Molnár Cs., Horváth E. (Sajbán, 64.), Petneházi, Molnár T. (Fényes, 86.) – Halmai (Halácsi, 81.), Pethő. Vezetőedző: Márkus Tibor.

KolorCity-Kazincbarcika SC: Horváth L. – Oldal, Dávid Z., Fótyik, Mikló (Oltean, 86.) – Tóth-Gábor, Toma, Németh T., Kovác – Takács T., Kovács M. (Tóth L., 70.). Vezetőedző: Kriston István.

56. perc: Petneházi 13 méterről leadott, megpattanó lövése becsapta Horváth L.-t, és a kapu közepébe gurult a labda, 1-0.

60. perc: Az egymásra váró Szabó B. és Kékesi között Takács T. fejelt nyolc méterről a kapuba, 1-1.

66. perc: Bal oldali akció végén Pethő két védőt is megvert a tizenhatoson belül, majd 15-ről hatalmas gólt lőtt a léc alá, 2-1.

73. perc: Pethő középre emelt, Molnár T. pedig egy lépésről a bal alsó sarokba fejelt, 3-1.

76. perc: Németh T. jobb oldali szabadrúgása után a hosszú oldalon érkező Oldal fejelt közelről a kapu jobb oldalába, 3-2.

82. perc: Megfogyatkozott a Budaörs, Molnár Cs. két percen belül kapott két sárga lapot, a második után pedig pirosat.

Jók: az egész csapat, ill. Horváth L., Oldal, Fótyik, Toma, Takács T.

Márkus Tibor: – Tudtuk, hogy nehéz meccs lesz, hiszen a KBSC-nek minden pontra szüksége van. Az elmúlt időszak miatt nekünk is fontos volt ez a mérkőzés, így is álltunk hozzá. Az első félidőben pontatlanul játszottunk, de a másodikban már sikerült többször is feltörni ellenfelünk védelmét. Egy ki-ki meccsen megérdemelt győzelmet arattunk.

Kriston István: – Az első félidőben inkább csak mezőnyjáték folyt a pályán, a második félidőre azonban úgy jöttünk ki, hogy meg akarjuk nyerni a mérkőzést. Idegenben sikerült két gólt rúgnunk, viszont ebben a kiélezett helyzetben nem szabad három gólt kapni.