Mindegyik negyedet megnyerték

Szombaton idegenben lépett pályára az Aluinvent DVTK csapata a női NB I.-ben.

Molnár István

Forrás: MKOSZ

A női kosárlabda NB I. 13. fordulójában a hét végén a VBW CEKK Cegléd vendége volt a diósgyőri alakulata, mégpedig Monoron.

Medgyessy pontos külső kosara indította a mérkőzést, míg Moore büntetőkből gyűjtötte be a hazaiak első pontjait. Még két perc sem telt el, amikor Ahót Kányási váltotta a Diósgyőrben, a 4. perc elején, Hayes duplája után 5–9 volt az állás. A CEKK mindössze egy mezőnykosárnál tartott ekkor, és két triplakísérletük sem ért célt. Sotiriou közeli dobása ugyanakkor landolt a DVTK gyűrűjében, aztán Pusztai és Ortiz következett az eredményes játékosok sorában (11–12). Kiss A. adott kiváló passzt Hayesnek, aki be is dobta a játékszert a kosárba, míg Medgyessynek ezúttal nem ,,sült” egy hármas kísérlete. Pusztai viszont formában volt, már 7 pontnál tartott, csapata pedig 13–19- re ellépett. Ortizzal szemben már ötödször szabálytalankodtak a vendégek, a hazaiak játékosa értékesítette a büntetőket (17–19). Így tett Montai-Vukov is, miután kiharcolt egy faultot, 13 másodperccel a negyed vége előtt Ortiz hintett egy triplát, amivel 20–21- gyel zárult a nyitófelvonás.

Nullás volt Mokango

A Cegléd talált be először a kispihenőt követően, aztán Tóth F. is feliratkozott a pontszerzők közé. Kérdés volt, hogy a légiósok mennyit tesznek hozzá itt is, ott is, illetve hogy a magyarok közül ki, kik tudnak kiemelkedő teljesítményt nyújtani. Földi Attila Frindtet is bevetette már, miközben egymás mellett haladt a két gárda (24–25). Túl sok egység nem gyűlt ekkor sem az egyik, sem a másik kosárban, Hayes azonban csont nélkül bedobott két büntetőt. Némileg meglepően Mokango még ,,nullás” volt a lőlapon, be is szállt helyette Kányási. A kezdés előtt 9. Cegléd tartotta magát a 4. DVTK ellen, és megint Pusztai volt az, aki lódított a Diósgyőr szekerén (27–31). Hazai időkérés után szinte egyenlő arányban születtek kosarak, ami azt jelentette, hogy a piros-fehérek 5 ponttal jobban álltak két játékrészt követően (34–39).

Sotiriou fordított

Visszaérkezve a nagyszünetről Aho 74 másodperc után dobott kosarat, aztán Gorjanácz és Medgyessy is hiába próbálkozott távolról. Moore 2+1-e ült, vagyis maradt lőtávolon belül a Cegléd. Az összlepattanókat tekintve iksz, 24–24 volt az állás, a 25. percben pedig 41–43-ra vezetett a Diósgyőr. Sotiriou ezen fordított (44–43), de a legjobb miskolci, Pusztai is hozzászólt újra a mérkőzéshez (44–45). Kiss A. blokkolta Moore-t, Pusztai pedig második tripláját is beszórta (44–49), a 28. perc elején időt kért a CEKK. A harmadik negyed utolsó percében McBryde sikeresen büntetőzött (48–53), a 48–55-ös részeredmény Aho duplájával alakult ki.

Tízpontos különbség

A negyedik felvonás elején végre Mokangónak is bejött egy dobás, aztán megint pontosan kísérletezett, majd újra (52–61). Jobbkor nem is jöhetett volna elő ezekkel a jó támadásokkal, és amikor Hayes is bedobott egy ziccert, 54–63 lett az állás. Kialakult a tízpontos különbség is a csapatok között (56–67), még picivel több mint 5 perc volt a meccsből. Egy újabb diósgyőri kosár időkérésre késztette a hazai szakvezetőt. 60–69-nél, a 37. percben még volt némi esélye a fordításra a házigazdának, azonban a DVTK ezt nem engedte (65–78), sőt, ezt a negyedet is megnyerve hozta a szombati találkozót. A Diósgyőrnek még egy mérkőzése van hátra az alapszakaszból, március 6-án hazai környezetben a Sopron ellen.

VBW CEKK Cegléd – Aluinvent DVTK 65–78 (20–21, 14–18, 14–16, 17–23)

Monor, zárt kapuk mögött. Vezette: Tőzsér, Goda, Boros T.

Cegléd: Ruják N. (-), ORTIZ (16/3), Révész L. (5/3), SOTIRIU (17), Moore (15). Csere: Gorjanácz (2), McBryde (7/3), Szirony (-), Kobolák (3), Viszmeg (-). Edző: Kostas Keramidas.

DVTK: Medgyessy (10/3), Aho (10), PUSZTAI (18/6), Kiss A. (4), HAYES (22). Csere: Kányási (2), Mokango (8), Tóth F. (2), Montai-Vukov (2), Frindt (-). Edző: Földi Attila.

Kostas Keramidas: – Nagyon rossz második félidőt produkáltunk, egyénileg nagyon gyenge volt a védekezés, sok egy-egy elleni szituációt rosszul védekeztünk le, és az ellenfél ezt kihasználta. Támadásban próbálkoztunk, de a rossz védekezés a dobásainkat is elbizonytalanította.

Földi Attila: – A jobb meccseink egyike volt ez. Nagyon büszke vagyok a lányokra, mert fájó vereség után, csapatként, egymásért harcolva és küzdve játszottak az egész mérkőzésen.

(A borítóképen: Négyen egy labdáért)